Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avensis T 25 z DPF - Dioda sygnalizująca wypalanie DPF

*mondzio* 14 Kwi 2017 08:37 1776 7
  • #1 14 Kwi 2017 08:37
    *mondzio*
    Poziom 30  

Posiadam Toyotę Avensis 2,0 D4D z 2007r, króra posiada DPF.
    Ostatnio musiałem jeździć na komputerowe dopalanie DPF i jakoś się udało - na razie wszystko chodzi.
    W związku z tym, iż za dużo w trasy nie jeżdżę, to chciałbym zainstalować diodę sygnalizującą początek wypalania DPF- po to aby pozwolić Avensis dokończyć ów proces.
    Moje skromne pytanie i pomoc do was - skąd wziąć zasilanie do podłączenia diody.
    Pewnie najlepiej z jakiegoś przekaźnika, który by odpowiadał za włączenie 5 wtrysku w momencie gdy zaczyna podawać paliwo do filtra potrzebnego do wypalania dpf i załączenie diody kontrolki.
    Nie mówcie, że najlepiej będzie wyciąć - tak to będzie zrobione przy następnym zapchaniu DPF.
    Ale zanim jest to niech jak najdłużej działa i dlatego chciałbym zainstalować właśnie diodę.
    Można, jak piszą zaobserwować początek momentu wypalania DPF patrząc na zwiększone chwilowe spalanie - ale mi się wydaję , że dioda ładniej by sygnalizowała.
    Proszę o pomoc. Dziękuję.

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 15 Kwi 2017 23:59
    MUSZKA-ALA
    Poziom 12  

Podłącz diodę pod linię zasilającą podgrzewanie lusterek zewnętrznych.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 16 Kwi 2017 01:11
    kwok
    Poziom 39  

*mondzio* napisał:
    Ostatnio musiałem jeździć na komputerowe dopalanie DPF i jakoś się udało - na razie wszystko chodzi.
    W związku z tym, iż za dużo w trasy nie jeżdżę......

Sprzedaj gnojopęda-sadzomiota i kup elpidżi żebyś za wiele na paliwo nie wydał.

0
  • #4 16 Kwi 2017 06:51
    *mondzio*
    Poziom 30  

MUSZKA-ALA napisał:
    Podłącz diodę pod linię zasilającą podgrzewanie lusterek zewnętrznych

Czy aby na pewno ten patent działa i w Toyocie.

0
  • #5 16 Kwi 2017 07:14
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

MUSZKA-ALA napisał:
    Podłącz diodę pod linię zasilającą podgrzewanie lusterek zewnętrznych.

Autorowi chodziło o konkretne wpięcie diody a nie +12V.

0
  • #6 16 Kwi 2017 12:31
    MUSZKA-ALA
    Poziom 12  

Podczas dopalania sadzy w suchych filtrach DPF, bez wiedzy użytkownika przez komputer silnika włączane są wszystkie urządzenia elektryczne by obciążyć silnik w celu wytworzenia optymalnej temperatury do z popielenia sadzy, która później gromadzona jest w tylnej części filtra. Mam w autobusie dwa filtry DPF i jak silnik nie jest w stanie samodzielnie dopalić sadzy zapala się kontrolka, wtedy daje mu częściej (po garach) i po 30min. kontrolka gaśnie. W peugeotach i renault takie diody wstawiałem i jak sam nie włączasz podgrzewania tylnej szyby bądź lusterek zewnętrznych a dioda się świeci oznacza to, że proces dopalania sadzy właśnie się zaczął i niewskazane jest gaszenie silnika. Zdejmujesz wkład lusterka minus dajesz z blaszki od silniczków regulacji bądź z poszycia drzwi, a plus podłączasz pod przewód zasilający podgrzewanie wkładu i tyle. Sam mam CARINĘ E i COROLLĘ VERSO jednak obie w benzynie, POWODZENIA.

0
  • #7 16 Kwi 2017 17:04
    milejow
    Poziom 42  

MUSZKA-ALA napisał:
    Zdejmujesz wkład lusterka minus dajesz z blaszki od silniczków regulacji bądź z poszycia drzwi

Na żadnym z kabli do silniczków nie masz stałej masy.

0
  • #8 16 Kwi 2017 20:00
    *mondzio*
    Poziom 30  

MUSZKA-ALA napisał:
    W peugeotach i renault takie diody wstawiałem

Tak we francuskich autach właśnie tak jest jak piszesz, przy dopalaniu DPF załącza się grzanie lusterek- opisywane na wielu forach.
    Ale czy w japońcach też jest tak samo.
    Czy może to ktoś potwierdzić.

0