Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWS11266EW - źle działa programowanie

memmemm 14 Kwi 2017 10:27 858 10
  • #1 14 Kwi 2017 10:27
    memmemm
    Poziom 3  

Po ustawieniu programu (pokrętło z podświetleniem oznaczeń programowych) na wyświetlaczu pojawiają się dane o wybranym programie(temp,obroty,czas trwania,pranie zasadnicze lub nie). Wszystko prawidłowo. Jednak po chwili (2-3 sek) czas na wyświetlaczu (np z godziny i 55 min) zamienia się na 1 potem na 0 i koniec. Tak dzieje się na wszystkich programach. Sprawdziłem pompę (wymontowałem) pracuje poprawnie nic nie pozapychane. Pralkę odstawiłem na 1/2 roku(stała bezczynnie). Wczoraj podłączyłem. Postanowiłem sprawdzić raz jeszcze bo szkoda mi jej wywalić. O dziwo jedno pranie zrobiła poprawnie. Po potem znów to samo. Gdzie jest problem? Za wszystkie porady dziękuję. Pozdrawiam

0 10
  • Pomocny post
    #2 14 Kwi 2017 21:37
    widaw
    Poziom 17  

Sprawdź grzałkę. Również na upływność.

1
  • #3 15 Kwi 2017 20:31
    peter falk
    Specjalista AGD

Wrzuć pralkę w tryb serwisowy - może coś podpowie

2
  • #4 15 Kwi 2017 22:56
    memmemm
    Poziom 3  

Bardzo dziękuję na wsparcie.
    1. Tryb serwisowy! Super. Chętnie to zrobię, ale nie znam kombinacji przycisków aby w niego wejść i z czytać. Podpowiecie?
    2. Grzałka sprawdzona: pomiędzy stykami zasil. 30Ω (zakres 200) pomiędzy stykiem, a punktem uziemienia 1,6MΩ (zakres 20M) i płynie do góry. Przy odwrotnym przyłożeniu przewodów pomiarowych 2,9MΩ i też płynie do góry. Zatem idę po grzałkę...tak?
    3. Czujnik temp wykorzystam ten sam jednak czym go posmarować bo chyba był czymś posmarowany (pasta silikonowa)?
    Pozdrawiam.
    Pralka Electrolux EWS11266EW - źle działa programowanie

0
  • #5 15 Kwi 2017 23:16
    memmemm
    Poziom 3  

To pozwolę sobie jeszcze załączyć foto płyty czołowej pralki aby była pomocna przy ewentualnych podpowiedzi jak wejść w tryb serwisowy do sprawdzenia ewentualnych błędów :) Jeśli to nie jest oczywiście wiedzą tajemną...
    Dziękuję
    Pralka Electrolux EWS11266EW - źle działa programowaniepralka-c..o.jpg Download (191.02 kB)

0
  • #6 16 Kwi 2017 01:41
    peter falk
    Specjalista AGD

memmemm napisał:
    Zatem idę po grzałkę...tak?

Idziesz :)

0
  • #7 16 Kwi 2017 13:24
    memmemm
    Poziom 3  

peter falk napisał:
    Wrzuć pralkę w tryb serwisowy - może coś podpowie
    A czy mogę prosić jeszcze o info jak to zrobić? Rozumiem, że chodzi o kombinację przycisków. Dziękuję.

1
  • #8 24 Kwi 2017 14:15
    memmemm
    Poziom 3  

Grzałka wymieniona 60zł. Pralka działa jak nowa. Stara nie wyglądała ładnie. Dziękuję.Pralka Electrolux EWS11266EW - źle działa programowanie

1
  • #9 04 Lip 2018 22:35
    ToMo6
    Poziom 15  

Witam,

Mam taki sam problem ale po wymianie grzałki pralka zrobiła jedno pranie i znów taki sam problem. Godzina 1 minuta i 0. Po odłączeniu uziemienia od grzałki pralka pierze normalnie, ale gdy tylko nawet w czasie prania podłączy się uziemienie to znów 1 i 0. Jakieś wskazówki co jeszcze sprawdzić?
    Z góry dzięki za pomoc.

0
  • #11 05 Lip 2018 16:04
    mrice
    Specjalista AGD

Grzałki może nie zreklamować tak łatwo jeśli to nie był orginał, w każdym razie do sklepu po kolejną, taki już urok elektroluxów.

0