Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine cda 7894rb - brak dźwięku .

DarekRz4 25 Lip 2005 21:43 3782 10
  • #1 25 Lip 2005 21:43
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam !!!

Mam w naprawie takie radio . Wszystkie funkcje działają prawidłowo .Na wyświetlaczu wszystko OK .Problem w tym że po podłączeniu głośników brak jest dźwięku stacji radiowej lub muzyki z CD .Słychac natomiast bardzo cichy szum (taki sam ja przy braku anteny .) Na wyjściach CINCZ na wzmacniacz nie ma nic -cisza . Po wylutowaniu końcówki mocy na jej wejściach brak sygnału . Czy ktoś z kolegów miał podobny przypadek ??? Końcówke mocy jako sprawcę "zamieszania" raczej wykluczam gdyż juz na jej wejściach brak sygnału .

proszę o pomoc i pozdrawiam
    D.RZ

0 10
  • #2 26 Lip 2005 07:24
    Window
    Poziom 11  

To jest Alpina 4 x 60.
    Ja miałem model niższy i jest w nich możliwość wyłączania końcówek, chodzi o to że jak jest podłączony wzmacniacz to można wyłaczyć końcówki aby nie chodziły na sucho, po wyłączeniu końcówek radio jest jak deck
    pozd

0
  • #3 26 Lip 2005 07:42
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam !!!

Tak ,ale gdyby końcówka była wyłączona to na wyjściach CINCZ powinien być sygnał ,a go nie ma (jak napisałem wcześniej) . Chyba że też i te wyjscia można wyłączyć -tylko po co ??

pozdro D.RZ

0
  • Pomocny post
    #4 26 Lip 2005 09:56
    grzegorz10
    Poziom 16  

Prawdopodobnie to radio powinno mieć zasilanie symetryczne przedwzmacniacza. Magiczna puszka metalowa która powinna się znajdować na kabelku wychodzącym z tyłu radyjka czy ona wogule tam jest?

zpozdrowieniami

grzegorz10

0
  • #5 26 Lip 2005 12:09
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam !!!

Brawo Grzegorz 10 !!!!!!!!!!!!! tej puszki brak . faktycznie została tak obcięta że ciężko zobaczyć . Przewody zostały obcięte dokładnie i zaciągnięte koszulką termokurczliwą i dobrze zamaskowane ( zamotane taśmą izolacyjna razem z calym okablowaniem . Czy ktoś wie cos na temat tej puszki (budowa ) .

pozdro D.RZ

0
  • Pomocny post
    #6 26 Lip 2005 12:15
    grzegorz10
    Poziom 16  

Z 12V daje +10V i -10V

zpozdrowieniami

grzegorz10

0
  • Pomocny post
    #7 31 Lip 2005 17:42
    Benio
    Poziom 13  

Hej Darek !

Przetwornice na zamowienie zrobi Ci firma Konel.
    Tylko jaka jest wydajność prądowa oryginału ?

0
  • #8 12 Cze 2007 00:44
    Lukasz62
    Poziom 15  

Witam,

Mam dokładnie takie radio i nie posiada ono właśnie tej puszki. Czy można by samemy zbudować taką przetwornice?

Pozdrawiam.

0
  • #9 13 Cze 2007 12:38
    Seba312
    Poziom 20  

Witam.Wiem ,że to kaleczenie zawodu, ale widziałem dwie Alpinki które powinny mieć taką przetworniczkę ale z jej braku ktoś połączył przewodami audioprocesor z końcówką mocy i radio grało.Z tego ,co pamiętam to nawet regulacja basów i sopranów chodziła .Można w ostateczności tak zrobić ale to z pewnością nie będzie taka sama jakość i dynamika dźwięku.Pozdrawiam...
    SEBA312

0
  • #10 13 Cze 2007 12:48
    Lukasz62
    Poziom 15  

Witam,

Nie będę tak kaleczył radia. Praktycznie już rozwiązałem problem, znajomy ma taki sam model tylko wersje ze stanów i model bez "B", wziąłem alpinke na warsztat i podstawiłem przetwornice i wszysko dobrze zadziałało, ale nie będę kolegi pozbawiał sprzętu więc rozkręciłem tą magiczna puszkę i okazało się że to nie jest jakiś strasznie skomplikowany i zbudowany na niedostępnych elemętach układ. Siedzą tam 3 tranzystory i dwa stabilizatory które dają +/- 9V zasilania i pare kondensatorów i rezystorów, polece dzisiaj do sklepu kupie te pare elementów i sklece taki stabilizator. napisze czy mi sie udało. Aha dzwoniłem jeszcze do serwisu alpine i zapytaem sie o koszt nowej i jak zwykle cenaokazała się zaporowa 400zł!!!

Pozdrawiam.

0
  • #11 12 Lis 2008 23:03
    Lukasz62
    Poziom 15  

Przepraszam że tak późno odpowiadam. Alpinke naprawiłem, nie miałem problemu z dostaniem inwertera napięcia (sporo się naszukałem aby odnaleść dokładnie taki sam jak w oryginale) i stabilizatorów. radio zagrało. Obecnie trafiła mi sie znów taka alpinka, naprawa jak wyżej:) Jak by ktoś potrzebował przetworniczki to piszcie na pw. zmontuje i sprzedam z rozsądną cenę.

Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów