Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] MSI H110M PRO-VD - PRAWDOPODOBNIE uszkodzona płyta główna.

14 Kwi 2017 11:39 1074 13
  • Poziom 3  
    Witam!
    Od jakiegoś czasu co chwilę rozłącza mi się myszka tzn. słychać ten dźwięk wypięcia z USB , a za chwilę podłączenia.Kabel jest taśmą przyklejony na końcu blatu więc prawie nie możliwe jest żeby powodowało to na przykład szarpnięcie myszką.Testowałem na różnych wejściach na płycie i w większym lub mniejszym stopniu było to samo.Od wczoraj tę myszkę testuję brat ,mówi ,że ani razu się nie rozłączyła.
    Z mikrofonem było podobnie.Na początku działał dobrze.Dwa dni temu zaczęły się pojawiać jakieś szumy.Potem szumy wzrosły.Potem buczenie,szumienie itp. Teraz mikrofon po prostu nie działa.Testowałem też na przednim wejściu efekt podobny.Sprawdziłem na innym komputerze i laptopie.Nie dość ,że działał to jakość dźwięku było dużo lepsza niż u mnie.
    Warte wspomnienia może być też to ,że zaraz gdy skończyłem składać tego kompa to używałem przejściówki na z D-sub na DVI-D.Wtedy ekran był czarny.Myślałem ,że przejściówka była zepsuta ,jednak teraz podejrzewałbym płytę główną.Teraz używam po prostu kabla DVI-D bez żadnych przejściówek.
    Ja osobiście podejrzewałbym płytę główną jednak takiej pewności nie mam.Co mogę sprawdzić żeby dowiedzieć się co może być winowajcą.
    Komputer nowy ,mam go jakieś 2 miesiące:
    Płyta główna: MSI H110M PRO-VD
    Procesor: i3 6100
    Karta graficzna: rx 470 red dragon v2
    Ram: 8GB Goodram DDR4 2133MHz w jednej kości
    Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W
    Dysk: ST1000DM 003
    Drugi dysk (systemowy):ADATA SU 800
    Windows 7 64 bit
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    MSI H110M PRO-VD - PRAWDOPODOBNIE uszkodzona płyta główna. MSI H110M PRO-VD - PRAWDOPODOBNIE uszkodzona płyta główna. MSI H110M PRO-VD - PRAWDOPODOBNIE uszkodzona płyta główna. MSI H110M PRO-VD - PRAWDOPODOBNIE uszkodzona płyta główna.
    Tu screen`y z HWiNFO
    Miernika do zasilacza niestety nie mam.Jest nowy.

Dodano po 2 [minuty]:

Co do USB temat przeczytałem ale nie wiem jak wejść we właściwości portu USB.
  • Poziom 3  
    Ustawiłem ,nie pomogło.Przed chwilą po przepięciu kabla z głośników na słuchawki stało się tak ,że gdy nie grał żaden dźwięk słychać było brzęczenie.Zrestartowałem kompa i wtedy nie działały żadne urządzenia na USB.Przeskanowałem kompa 2 razy Malwarebytes i nic nie wykryło.
  • Poziom 43  
    Venesky napisał:
    D-sub na DVI-D

Nie ma czegoś takiego to i działać nie mogło. Chyba że to był konwerter cyfrowo analogowy.

Gniazdko w ścianie bolec ma? Bolec prawidłowo uziemiony? Bo to by tu dobrze pasowało.
  • Poziom 3  
    MSI H110M PRO-VD - PRAWDOPODOBNIE uszkodzona płyta główna.
    Chodzi mi o coś takiego.
    Gniazdko bolec ma.Czy dobrze uziemiony sprawdzę jutro
    Te wszystkie rzeczy może powodować płyta główna?
  • Poziom 43  
    Może powodować ale wątpliwe to jest. Szumiący mikrofon i znikające urządzenia USB łączy raczej kiepskie zasilanie lub złe lub nieobecne uziemienie.
    To co na obrazku to może być adapter DVI-I do VGA. Zwykle podpina się do płyty głównej w DVI-I i łączy z monitorem kablem VGA. W drugą stronę też zadziała o ile monitor ma gniazdo DVI-I i może na nim odbierać sygnał analogowy a użyty kabel jest kablem DVI-I. W twojej karcie graficznej jest tylko DVI-D więc taki adapter nie powinien nawet dać się wpiąć tam. Chyba że to wynalazek z allegro DVI-D-VGA - czyli popsuty celowo adapter DVI-I-VGA (wyłamane bolce sygnału analogowego) który z założenia nie działa i nie ma żadnego zastosowania poza naciąganiem ludzi którym brak wiedzy i skąpią na fachowca.
  • Poziom 3  
    Sprawdziłem to dzisiaj.Uziemienie nie było nawet podłączone.Podłączyłem uziemienie ,podłączyłem kompa do gniazdka...i nic.Dalej mikrofon buczy,szumi,raz działa raz nie.USB ciągle się rozłącza.Dodatkowo pojawił się problem z dźwiękiem tzn. czasami gdy na przykład wyłączę muzykę,filmik na yt czy cokolwiek co gra dźwięk się ścina i trzeba albo zrestartować kompa albo włączyć jakiś inny dźwięk.
  • Poziom 43  
    Podłączyłeś bolec w gniazdku do czego? Nawet jak podłączyłeś go do przewodu ochronnego to jeszcze drugi koniec tego przewodu musi być podłączony do uziemienia...
    Sterownik audio zainstalowany?
    Pasowałoby podpiąć ten PC do gniazdka na pewno poprawnie uziemionego byłaby jasność.
    Będzie ciężko to zdiagnozować. System możesz wykluczyć odpalając live linuksa. Tyle na początek.
    Zasilacz też może być problemem no ale nawet miernika nie masz to nic nie sprawdzisz.
  • Poziom 3  
    MSI H110M PRO-VD - PRAWDOPODOBNIE uszkodzona płyta główna.
    Tak mam to podłączone ,drugi koniec jest podłączony do uziemienia.Sterownik audio zainstalowany ,pobierałem z tej strony:
    https://pl.msi.com/Motherboard/support/H110M-PRO-VD.html#down-driver&Win7 64
    Podłączyłem PC do gniazdka uziemionego.Nic się nie zmieniło.
    Nad tym live`m linuksa kombinuje ale powoli mi idzie bo pierwszy raz mam z tym styczność.
    Miernik jakoś załatwię.
  • Red. Komputery FAQ
  • Poziom 3  
    Do dziś nie wiem co było przyczyną ,aczkolwiek się domyślam. Od czasu kiedy bardziej dbam o to żeby nie było wilgoci w pokoju problem występuje znacznie rzadziej. Co do myszki po prostu była zepsuta. Dziwna jakaś widocznie skoro na jednym komputerze działa a na innym nie. Teraz mam nową i jest git.