Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion Gaming 15 - wygasający ekran w laptopie

14 Kwi 2017 12:11 717 7
  • Poziom 2  
    Witam
    Od pewnego czasu mam problem z moim laptopem.
    A mianowicie chodzi o to iż w czasie gdy gram w gry do których wykorzystuję kontroler (kierownica, pad) po pewnym czasie od jej włączenia wygasza mi się ekran tak jakby nie było żadnej aktywności z mojej strony. Tak samo dzieje się w sytuacji kiedy np oglądam na nim film. W planie oszczędzania energii mam ustalone aby działo się to po godzinie nieaktywności a nawet już wyłączałem tę opcję całkowicie. Mimo tego ekran wygasa co kilka minut i nigdy nie jest to ten sam okres czasu. Zauważyłem że dzieje się to w momencie kiedy wentylator wchodzi na większe obroty. Czy może to być spowodowane tym że układ jest zabrudzony i nie ma odpowiedniego chłodzenia? Posiadam laptopa od roku no i do tej pory nie był on czyszczony.

Specyfikacja tego sprzętu:
    HP Pavilion Gaming 15
    -system: Windows 10
    -procesor: i7-6700HQ (2.6 GHz, 3.5 GHz Turbo, 6 MB Cache)
    -RAM: 8GB
    -Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 950M

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Cytat:
    ... dzieje się to w momencie kiedy wentylator wchodzi na większe obroty.
    Czy może to być spowodowane tym że układ jest zabrudzony i nie ma odpowiedniego chłodzenia?
    Posiadam laptopa od roku no i do tej pory nie był on czyszczony.

Napewno jedna z przyczyn.(nie czyszczony od roku)
    - oddaj do Dobrego serwisu , przeczyszczą i ... zobacz efekt

** kwestia jak laptop używany w czasie grania : stawiany na kocu, w łózku, "pierzynie"... brak cyrkulacji powietrza i bd. możliwość przegrzania procesora lub grafiki
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Chemikpionki napisał:
    Programem HWMonitor sprawdź temperatury i wartości napięć. Czy udaję się ten wygasły ekran ponownie włączyć czy rest a jeśli to czy są jakieś artefakty na ekranie bezpośrednio po włączeniu ?

Ekran można przywrócić ruchem myszki, nie trzeba restartować. Żadnych artefaktów nie widać tylko czarny ekran się robi.

Co do temperatur i pomiarów napięcia wykonałem je HWMonitorem a wynik pomiaru dołączam w załączniku. Pomiar i screeny wykonane w czasie gdy gra jest otwarta a chwile po tym jak ekran się wygasił.
  • Spec od monitorów
    To platforma pod Skylake.

Temperatury masz OK.
    VID dla cpu w granicach .
    Na wyj. pod monitor zewnętrzny też ginie obraz w tym samym czasie?
  • Poziom 2  
    lisek napisał:
    To platforma pod Skylake.

Temperatury masz OK.
    VID dla cpu w granicach .
    Na wyj. pod monitor zewnętrzny też ginie obraz w tym samym czasie?

Wczoraj miałem podłączony kablem HDMI do telewizora, oglądałem film i ekran wygasał co około 12-15 minut. Towarzyszył temu także wzrost obrotów wentylatora.

• Poziom 35  
    HWmonitor zupełnie nic nie mówi, zrób test OCCT w opcjach grafiki ustaw dedykowaną
  • Spec od monitorów
    Stawiam na GTX 950M (z opisu uszkodzenia, bez pomiarów)

Popatrz w HP Pavilion Gaming Notebook (zał.)
    * HP Pavilion Gaming Notebook - 15-ak008na (ENERGY STAR) Link

To chyba ta MB

HP Pavilion Gaming 15 - wygasający ekran w laptopie HP Pavilion Gaming 15 - wygasający ekran w laptopie
    Cytat:
    Yellow: NVIDIA GeForce GTX950 graphics card.
    Blue: Micron 5ME77 4GB GDDRWL graphics memory.
    Red: Intel Core i7-6700HQ processor.
    Green: South Bridge chip.
    Purple: Realtek ALC3241 sound card.
    * ITE IT8987E BXA Power Management Input Output Start-Up Circuit Chip QFN128

* min. za Link