Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Saeco Minuto HD8772/47 - nie spienia mleka

RadekK19 14 Apr 2017 13:03 2460 6
    RadekK19
    Level 2  
    Witam! Wczoraj pojawił się problem z ekspresem Saeco Minuto HD8772/47. Ekspres był wcześniej używany, ale dopiero wczoraj nagle przestał spieniać mleko. Rozłożyłem go, jednak nie mogę doszukać się usterki (nigdy nie miałem styczności z ekspresami, a co dopiero z ich naprawą). Urządzenie prócz tego problemu działa normalnie (podgrzewa wodę, podaje dobrą kawę itd.) problem pojawia się gdy trzeba spienić wspomniane wyżej mleko (para niby leci przez rurkę, ale jak na moje oko jest to zbyt małe ciśnienie i mleko zamiast zostać spienione tylko się podgrzewa). Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu usterki lub części, którą trzeba wymienić.
    Bardzo dziękuję za okazaną pomoc. :D
    humbel
    Level 26  
    RadekK19 wrote:
    nigdy nie miałem styczności z ekspresami, a co dopiero z ich naprawą

To po co go rozbierasz?
    Lepiej oddać do serwisu, a żeby zapobiec jeszcze większym szkodom.
    RadekK19
    Level 2  
    humbel wrote:
    RadekK19 wrote:
    nigdy nie miałem styczności z ekspresami, a co dopiero z ich naprawą

To po co go rozbierasz?
    Lepiej oddać do serwisu, a żeby zapobiec jeszcze większym szkodom.

Myślałem, że to wina niedrożnych wężyków i chciałem je przepchać (niestety to nie był problem). Bądź co bądź rozebrałem, przeczyściłem, a następnie złożyłem, niestety jak spieniacz nie działał tak nie działa nadal. Chciałbym sam to naprawić (bo lubię uczyć się nowych, przydatnych rzeczy) jednak mam problem z dokładną diagnostyką usterki i stąd moja prośba o pomoc. Moim skromnym zdaniem zepsuł się elektrozawór, bojler lub pompa (jednak jak już wspomniałem mam małe o tym pojęcie i to są tylko luźne przemyślenia). Jeszcze raz zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w szczegółowej diagnostyce usterki.
    cafedomino
    Level 20  
    Nie napisałeś jaki jest spieniacz? Plastikowy pojemnik czy zaciąga mleko przez rurkę (tu występują dwa rodzaje: cygari lub stożkowa peczułka)

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam za literówki. ( cygaro lub stożkowa beczułka)
    Therrax
    Level 6  
    Odgrzeje temat; czy udało się rozwiązać problem? Jeśli tak co było nie tak?
    meshiash
    Level 9  
    Z mojego amatorskiego doświadczenia to problem jest ze szczelnością układu. Objawiać się to będzie właśnie słabym ciśnieniem pary oraz ewentualnymi wyciekami.
    Therrax
    Level 6  
    U mnie też czysta amatorka, ale kilka ekspresów już przerobilem. Pierwszy raz mam zagwozdke. W saeco moltio mam przypadek gdzie nie spienia mleka, ciśnienie za niskie żeby pobrać coś z pojemnika. Wykluczam elementy łączone z obiegiem kawy bo nie ma żadnych wycieków, zawór pary rozebrany i uszczelniony. Woda gorąca leci bez problemów. Mam 2 pojemniki na mleko i w obu to samo.