Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda lasera z napędu optycznego - brak jakiej kolwiek rekacji

Blyat2k1 14 Kwi 2017 16:29 357 2
  • #1 14 Kwi 2017 16:29
    Blyat2k1
    Poziom 2  

Witam. Ostatnio poskładałem sobie układ z laserem z napędu optycznego. Zrobiłrm wszystko tak samo jak na schemacie ale nic nie zadziałało. Sprawdzałem multimetrem czy dioda nie jest spalona i było z nią wszystko w porządku. Zamieniłem tylko tranzystor TIP 127 na BDX54C. Poniżej schemat i ogólny wygląd układu. Prosze o jak najszybszą pomoc.

• #2 14 Kwi 2017 16:57
    Arek_v1
    Poziom 11  

Z czego to wymontowałeś?
    Jak z jakiegoś odtwarzacza to taka dioda ma tylko 5mW a jeśli cd rw to jest to dioda IR i jej nie zobaczysz gołym okiem, i lepiej nie próbuj bo sobie możesz siatkówkę wypalić.
    Poza tym masz na odwrót emiter i kolektor podłączony i zamiast rezystor 100ohm przy diodzie jest dławik :( oczywiście wiesz że z diody cd rw i dvd rw wystarczy odbicie od szyby by odkleić siatkówkę :cry: a tego już ci nikt ni naprawi.

• #3 14 Kwi 2017 20:30
    Blyat2k1
    Poziom 2  

Faaktycznie zapomniałem że to może być dioda IR :D aż takiego pustego łba nie mam żeby patrzeć w wiązke :D spróbuje pozamieniać :D i tam powinien być rezystor 3.3kOhm (na elektrodzie w pewnym artkule było napisane że rezystor 3.3kOhm)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME