Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Aqua 100F nie wiruje

ArekZG 14 Kwi 2017 18:19 606 8
  • #1 14 Kwi 2017 18:19
    ArekZG
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Mam kilkuletnią pralkę Candy Aqua 100F i nagle przestała mi wirować. Normalnie przechodzi cały cykl prania, ale kiedy przychodzi moment wirowania czy też załączę go bezpośrednio pralka wypompowuje wodę i powoil kręci bębnem i niestety nie chce wejść na wysokie obroty celem odsączenia wody. Próbowałem na pusto to jest nieco lepiej bo pralka częściowo wchodzi na obroty. Proszę o poradę co robić w takim przypadku.

0 8
  • #2 14 Kwi 2017 21:07
    Bridgestone
    Poziom 17  

Warto sprawdzić układ hydrostatu, stan szczotek w silniku napędowym i silnik pompy spustowej jak i drożność odpływu i czystość filtra pompy.

0
  • #3 14 Kwi 2017 21:37
    adam220
    Poziom 14  

Proszę obejrzeć płytkę sterującą a zwłaszcza stan wlutowania przekaźników. Czy wszystkie luty wyglądają normalnie?

0
  • #4 14 Kwi 2017 21:48
    ArekZG
    Poziom 2  

Ok.Dziękuję.Tylko muszę rozkminić gdzie to jest i jak do tego się dobrać.

0
  • #5 14 Kwi 2017 21:52
    adam220
    Poziom 14  

Jeśli sie da, to proszę podczas pracy obejrzeć płytkę po ciemku - czy nie iskrzy.

0
  • #6 14 Kwi 2017 21:58
    ArekZG
    Poziom 2  

Teraz sprawdziłem wirowanie na pusty bęben i kurcze działa i wkręca się na obroty. Jak ma pranie to nie chce?

0
  • #7 17 Kwi 2017 23:43
    adam220
    Poziom 14  

To jest normalne przy usterkach spowodowanych słabym kontaktem w obwodzie silnika.
    Bez obciążenia (pusty bęben) płynie mały prąd i na słabym kontakcie spadek napięcia jest niewielki, może byc nawet niezauważony.
    Z obciążeniem (pełen, niewyważony bęben rusza) prąd jest duży, spadek napięcia na slabym połaczeniu tez duży. Na tyle duży że spada moment obrotowy silnika i silnik nie rusza.

Ponownie sugeruję kontrolę lutów na płytce i przy okazji połaczeń kablowych silnika.

0
  • #8 18 Kwi 2017 16:19
    Gobro
    Poziom 28  

Sprawdź dokładnie układ odpływowy , najlepiej wizualnie czy woda leje się z pralki całym przekrojem węża.

0
  • #9 22 Kwi 2017 10:00
    ArekZG
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Dziękuję wszystkim za czas i pomoc oraz podpowiedzi. Pralkę odebrałem z serwisu i okazało się, że przyczyną była przerwana ścieżka czy też zimny lut na płytce w module w miejscu odpowiedzialnym za przekazywanie napięcia do silnika z informacją o wirowaniu.Tak przynajmniej usłyszałem od Pana, który naprawiał mi pralkę.
    Pozdrawiam Arek

1