Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Baofengi 82 i 5R - Pod anteną zewnętrzną bez odbioru.

stojcio 15 Apr 2017 13:10 1482 1
    stojcio
    Level 9  
    Ostatnimi czasy podpiąłem baofengi pod antenę zewnętrzną Gp1/4 i cisza, zero odbioru, prócz szumu nie słychać ani satelitów noaa ani chłopaków na ~145. Przedzwoniłem przewód z dołączonym przejściem bnc na sma-f(baofenga) miernikiem i jest dobry. Co ciekawe kiedy wpinam się w antenę skanerem ubc75xlt nie ma żadnego problemu, wszystko słychać idealnie.
    Oba radia zresetowałem do ustawień fabrycznych i przewertowałem instrukcję tak dla pewności o ctcssy czy jakieś blokady.
    Myślałem, czy czasem odbiór nie jest uwalony w jakiś sposób, ale przetestowałem oba i jedno słyszy drugie i odwrotnie.

Czy ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić?

Edit:

Zagwostka...
    Na szczcie góry klimczok 1117m n.p.m. która jest oddalona ode mnie o 10km, bez przeszkód; chwilę temu odezwał się Kuba. Raporty zgłaszały stacje z promienia 40km. Przepiąłem antenę z skanera na baofenga 5r i cisza.
    -Na baofengu 82 z anteną 30cm NA771 można było go usłyszeć całkiem czytelnie, ale tylko jego, żadnej innej stacji i wtedy odezwał się ktoś z stacjonarnej z odległości 18km z przeszkodami i dopiero na 5R z anteną dachową coś dało się usłyszeć...

Edit2.. antena jest wystrojona na 100Mhz, jednak mówimy o odbiorze nie nadawaniu i dlaczego dla skanera nie jest to problemem, a jest dla baofengów...
    User removed account
    Level 1