Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne (wysokie) użycie procesora

piotr8881 15 Kwi 2017 13:42 396 7
  • #1 15 Kwi 2017 13:42
    piotr8881
    Poziom 2  

Witam. Ostatnio miałem komputer w naprawie (nagle się wyłączył i już nie dało się uruchomić, ale został wymieniony zasilacz i już jest PRAWIE ok) Prawie, bo teraz jest problem z procesorem. Gdy nic nie jest uruchomione działa w porządku, jednak wystarczy szybko zacząć ruszać kursorem, żeby użycie CPU wzrosło 30-40 %a może i więcej .. otworzenie np przeglądarki to już 100 %. Czyściłem komputer różnymi programami np "Malwarebytes Anti-Malware", antywirus i nic .. Sprawdzałem temperaturę, napięcie i nie było nic niepokojącego. W czym może tkwić problem ?

• Pomocny post
    #4 15 Kwi 2017 16:40
    Kolobos
    Spec od komputerów

Masz problem z dyskiem, jak widac na screenie z CDI i od tego powinienes zaczac.

Zgraj dane z calego dysku na inny nosnik, nastepnie wykonaj zerowanie w mhdd, po zakonczeniu zamiesc zdjecie ekranu z mhdd z widocznymi czasami dostepu do sektorow.
    Zerowanie usunie WSZYSTKO z calego dysku bez mozliwosci odzyskania!

• #5 15 Kwi 2017 17:41
    piotr8881
    Poziom 2  

No cóż .. dysk już pare ładnych lat ma i chyba pora wymienić na nowy. Dziękuję za pomoc:)

• #6 15 Kwi 2017 23:41
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Dysk nie jest w tak złym stanie, by od razu kwalifikować go do wymiany.

Jak wspomniał kolega @Kolobos, wykonaj zerowanie, po czym zamieść ponownie SMART + skan powierzchni z MHDD.
    Wtedy powiemy coś więcej.

• #7 16 Kwi 2017 19:42
    piotr8881
    Poziom 2  

Przy dysku 500gb trawło by to pewnie 24h ... We wtorek postaram się o nowy dysk ssd (coś należy się temu złomkowi:p ) Także dziękuję za informacje i temat do zamknięcia

• #8 17 Kwi 2017 00:30
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

piotr8881 napisał:
    Także dziękuję za informacje i temat do zamknięcia

Proszę bardzo
    Dziwne (wysokie) użycie procesora

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo