Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie subwoofera aktywnego bez wejść wysokopoziomowych

loli1987 15 Kwi 2017 17:49 516 9
  • #1 15 Kwi 2017 17:49
    loli1987
    Poziom 9  

Wiatam.Zakupiłem nowy panel do subwoofera aktywnego i myślę jak najlepiej by go podłączyć do wzmacniacza stereo.Dotychczas miałem panel z wejściami wysokopoziomowymi i problemu nie miałem a nowy panel nie posiada takich wejść ale wraz z panelem przesłano mi przejściówke której zdjęcie dam w załączniku.I mam kilka opcji do wyboru podłączenia:
    -przejściówką załączoną wraz z panelem
    -Poprzez wyjście duży jack wzmacniacza stereo
    -kupienie przewodu z tego ogłoszenia olx.pl/oferta/przewod-do-podlaczenia-subwoofera-do-wzmacniacza-stereo

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji skróciłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Które z tych podłączeń będzie najbardziej odpowiednie by nie stracić na jakości.

• #2 15 Kwi 2017 19:18
    szymon122
    Poziom 36  

Nawet nie na napisałeś co to za wzmacniacz a oczekujesz od nas pomocy?!

• #3 16 Kwi 2017 01:07
    loli1987
    Poziom 9  

Wzmacniacz stereo to denon pma 1080r a panel do subwoofera to pa300.

• #5 16 Kwi 2017 02:03
    loli1987
    Poziom 9  

No tak wlasnie mi sie wydaje tylko myślałem za ten układ ma więcej podzespołow

• #6 16 Kwi 2017 07:41
    intenso
    Poziom 38  

Na forum audio stereo, jeden kolega robi podobne przejściówki, z tym ze jest to i wygląda jak kabel cinch, podpinasz to pod zaciski we wzmacniaczu a cinch do suba.
    Z tego co pamiętam to bierze za to 30 zł, pewnie nawet zrobił by Ci to na odpowiednio długim kablu.

• #7 16 Kwi 2017 10:47
    loli1987
    Poziom 9  

No tak pisałem z tym kolegą.Robi on te przejściówki ale sygnał pobiera z jednego kanału z wyjść wzmacniacza.Ja się nie znam ale jak słyszałem subwoofer trzeba zasilić z obydwu kanałów (tak mówi pan z reduktora szumu na yt.).Dlatego mam co do podłączenia tyle wątpliwości.

• #9 16 Kwi 2017 11:05
    loli1987
    Poziom 9  

No i tak będę musiał zrobić.Dzięki za zainteresowania i życze wesołych i spokojnych świąt.Pozdrawiam

• #10 20 Kwi 2017 15:29
    loli1987
    Poziom 9  

Koledzy jeden z forumowiczów wypowiedział się na temat tej przejściówki że trochę żlę zrobiona i polutował mi płytkę którą mam wlutować w tę obudową.
    Może spojrzeć swoim fachowym okiem osoba która też się zna na elektronice?

Podłączenie subwoofera aktywnego bez wejść wysokopoziomowych

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME