Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung GT-S7580 - bateria może trzymać dłużej, ale telefon źle rozumie odczyty.

pawel45sw 15 Apr 2017 18:33 1431 2
e-mierniki
    pawel45sw
    Level 11  
    Witam. Mam problem z moim Samsungiem Galaxy Trend Plus. Telefon wyłączył się, bo poziom baterii spadł do zera. Przełożyłem baterię do Galaxy J3. Wielkościowo inna, ale napięcie i styki pasują. O dziwo ten telefon pokazuje 24% baterii, a Trend Plus od razu się wyłącza. Napięcie na baterii przy 0% na trend plusie wynosi 3,97V... Nominalne napięcie to 3,8V. Co może być problemem? Przez to bateria trzyma dzień, ale teoretycznie ma jeszcze 24%... Z moich obliczeń wynika, że gdzieś gubi się 42% baterii [(1500/2600*100)-100%=58%-100%=42%], gdzie 1500 i 2600 to pojemności obu baterii, 1500 od Trend Plusa. Co jest nie tak? Nie byłem pewien do jakiego działu to przenieść. Proszę moderatora o poprawę tematu, jeśli zajdzie taka potrzeba.
  • e-mierniki
    mobista
    Level 35  
    Logicznie rzecz biorąc Twój GT-S7580 będzie miał problem z interpretacja pojemności baterii. Analizując schemat oraz zasadę działania OS stwierdzisz gdzie leży problem.
    pawel45sw
    Level 11  
    Mam przez to rozumieć, że to wina androida? Aktualnie mam Android 4.2.2 Jelly Bean. Raz robiła się aktualizacja androida. Taka typowa, czyli latanie zabezpieczeń. Mam wrażenie, że to po niej telefon krótko trzyma. Może uszkodzony jest czujnik w baterii. Jeśli to wszystko nic nie da to czy opłaca się kupić baterię andida lub tzw. mocną baterię od Maxximusa? Naczytałem się sporo złych opinii na ich temat, ale wolę to potwierdzić w 100%.

Naszła mnie jeszcze myśl, że można porównać napięcie baterii z programu i mierzone miernikiem. Wskazywałoby to na winę telefonu.