Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kamerki USB do smartfona

Frredd 15 Kwi 2017 19:32 390 8
  • #1 15 Kwi 2017 19:32
    Frredd
    Poziom 10  

Dzień Dobry,
    Mam problem, jak w tytule. Tzn. nie mogę podłączyć kamerki (mała, na długim kablu HD USB Endoscope Camera) do smartona Samsung S7. Podłączenie do stacjonarnego komputera działa, a do komórki nie... A to by miała być kamera inspekcyjna do zaglądania w różne miejsca (studnia, kanalizacja itp.), czyli powinna być mobilna.
    Instaluję program, jak w instrukcji (a nawet próbowałem kilka innych) i "ciemność widzę". Czyli brak obrazu. Podejrzewam, że chodzi o jakieś ustawienia, ale nie mam pojęcia, jakie.
    Program Endoscope wykrywa kamerkę, diody kamerki świecą, a obrazu niestety nie mogę wywołać.
    Proszę o pomoc kogoś, kto zna się na tym temacie...
    Dziękuję.

• #3 15 Kwi 2017 20:49
    iagre
    Poziom 35  

Kamera ma własne zasilanie czy ciągnie prąd przez kabel z urządzenia do którego jest podłączona? Jeśli nie ma własnego zasilania to nie dziw się że smartfon widzi ciemność.

• #4 15 Kwi 2017 21:50
    Frredd
    Poziom 10  

Kamera ma zwykłe USB - włączam przez taką redukcję "firmową" zakupioną wraz z telefonem.
    Co do zasilania, to ciągnie przez USB. I Led świecą doskonale (bo kamerka ma własne oświetlenie). Więc chyba i kamerka powinna ciągnąć prąd z USB?

Teraz jeszcze widzę, że pojawia mi się czerwony napis: Missing internet permission in AndroidManifest.xml Ale nie mam pojęcia, co to oznacza...

• #5 15 Kwi 2017 21:54
    Kolobos
    Spec od komputerów

Umiesz korzystac z internetu? Wystarczy wpisac w google: Missing internet permission in AndroidManifest.xml

Pierwszy lepszy link i masz: http://forum.banggood.com/forum-topic-81078.html

Wyglada na to, ze u Ciebie jest ten sam problem, producent telefonu zablokowal mozliwosc uzycia dodatkowej kamery.

• #6 15 Kwi 2017 22:20
    Frredd
    Poziom 10  

Faktycznie, teraz, jak pokazałeś, to doczytałem się.... Jednak doczytałem też, że ten akurat S7 ma funkcję OTG. Poszukam jeszcze dalej w tym internecie :)

• #7 15 Kwi 2017 22:22
    Kolobos
    Spec od komputerów

Slabo "doczytales" skoro piszesz o OTG, ktore nie jest problemem! Tak jak napisalem wczesniej:

> producent telefonu zablokowal mozliwosc uzycia dodatkowej kamery.

• #8 15 Kwi 2017 22:37
    Frredd
    Poziom 10  

Tego nie doczytałem faktycznie :(
    A czy ktoś może wymyślił już jakąś "łatkę" na to "bezprawie" producenta? :)

Będę sam szukał w internecie, ale jak widać, za bystry nie jestem :(

• Pomocny post
    #9 15 Kwi 2017 22:52
    Kolobos
    Spec od komputerów

Widac.

Bez zrootowanego telefonu raczej nie bedzie to dzialac. Ale pewny nie jestem, poswiecilem na to 20s i wiecej nie zamierzam. Jak chcesz to szukaj, moze cos znajdziesz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME