Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przebudowa pre-amp board w DenonAVR1306

Hensel 15 Kwi 2017 19:46 237 3
  • #1 15 Kwi 2017 19:46
    Hensel
    Poziom 2  

Witam. Nie ściemniam, że mam doświadczenie w dziedzinie elektroniki bo nie mam. Z gotowych sprawdzonych schematów jestem w stanie spreparować pcb i działający układ w warunkach domowych. Do sedna. Posiadam Denon AVR1306. Niskie tony ma ubogie i tu pytanie do doświadczonych elektroników, czy da się zmodyfikować tor pre-amp tak by bas był intensywniejszy. W załączniku stopień pre-amp przed końcówką mocy. Selektor wejść oparty jest o BD3811K1. Czy lepiej waszym zdaniem będzie wyprowadzić gniazda z toru wejściowego dla kanałów prawy-lewy front pod zewnętrzny korektor dźwięku, jeśli tak to w którym miejscu na torze wejścia audio. Mam tu na myśli rozwiązanie jak w Diora WS442. Dziękuję za pomoc i wesołych świąt.

0 3
  • #2 16 Kwi 2017 11:08
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

Przede wszystkim musisz znać dolne znaczenie częstotliwości sygnału, którą zdolne odtwarzać twoje głośniki owak modernizacja PW może nawet pogorszyć sytuację.

0
  • #3 16 Kwi 2017 20:07
    Hensel
    Poziom 2  

Może nie jasno się wyraziłem. Chodzi mi o podbicie niskich częstotliwości o kilka dB np.6dB. Nie o obniżenie pasma.
    Ewentualnie czy da się wpiąć w tor audio zewnętrzny equalizer by podbić niskie częstotliwości.
    Mam Marantz EQ20 i efekt jest znacznie lepszy przy odsłuchu sygnału przechodzącego przez niego przy niskim poziomie głośności AVR-a.

0
  • #4 19 Kwi 2017 19:04
    Hensel
    Poziom 2  

Podpowie ktoś coś?

0