Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD - regulacja lasera

arteko 25 Jul 2005 23:36 3710 6
    arteko
    Level 24  
    Czy w przypadku gdy nie pomaga czyszczenie soczewki i dochodzimy do wniosku że nie ma już nic do stracenia, czy wtedy udało się Wam ruszyć jeden z potencjometrów tak aby uruchomić czytnik laserowy, przyznam się że w DVD mnie się nie udało, bo w CD audio tak. Pytam bo jeśli taka osoba istnieje to może warto się pomęczyć z DVD.
    Wiadomo że regulacja w DVD jest absolutnie nie wskazana, ale rozpatruję skrajną sytuację.
  • Helpful post
    July
    Level 13  
    Peerków na laserze radzę nie ruszać chyba że jesteś w stanie dokłaednie zaznaczyć fabryczne położenie by powrócić do stanu pierwotnego.Większość nowych DVD ma tryb service mode i tam są regulacje albo uszkodził się soft.Zużycia lasera mimo jego świecenia na czerwono jak żaruwa i ruchu soczewki nie można wykluczyć ale zabrudzenia pod soczewką mogą to powodować z reguły,czyszczenie niewykonalne ale można przedmuchać sprężonym powietrzem w sprayu a w ostateczności strzykawką przepłukać izopropanolem-nie etanolem!!!od etanolu mętnieją niekture soczewki i pryzmaty.ale to ostateczny ruch przed wymianą.
    wmak
    Level 27  
    July wrote:
    ....... w ostateczności szczykawką .......

Kulturalny człowiek powiedziałby raczej: ....siusia herbatką....

(Moderatorze wybacz - nie wytrzymałem....)
    Wmak
    arteko
    Level 24  
    Zadałem pytanie, July odpowiedział na temat i chociaż nie poruszył najważniejszej kwestii - czy istnieje taka osoba której udało się uruchomić czytnik laserowy przez regulację peerkami to za dobre chęci (widać że starał się jak mógł) przyznałem mu punkty.
    Szkoda że nie można odejmować punktów, bo jak się ma do tematu post kolegi wmak, przecież z moderatorami można pogadać w inny sposób, a ja niepotrzebnie tracę czas wchodząc na stronę (otrzymałem maila) z nadzieją że przeczytam coś na temat.
  • Helpful post
    ZbeeGin
    Level 39  
    arteko wrote:
    czy istnieje taka osoba której udało się uruchomić czytnik laserowy przez regulację peerkami

Mnie się udało w ELTA 8909 (ten z prawej jest od DVD; jeden raz) i 8908 (tu trzeba było obydwa podkręcić; kilka sztuk). Ale NIE POLECAM tego typu operacji, laserki działały dwa dni. :cry:
    Krzycho2612
    Level 16  
    robie to bez przerwy ,ale podctawa jest taka jesli nie czyta tylko plyt dvd to sa dwa warianty tasemka albo silniczek napedzajacy plyte .jak nie czyta zadnych plytek a naoko widac ze laser swieci to szkoda zachodu
    zembe
    Level 20  
    witam
    miałem DVD CLATRONIC nie pamietam modelu, nie czytało płyt DVD po lekkim podkreceniu PEERKAMI ruszyło wszystko i działa do dzis!!!
    Pozdrawiam