Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD - regulacja lasera

arteko 25 Jul 2005 23:36 3710 6
 • #1
  arteko
  Level 24  
  Czy w przypadku gdy nie pomaga czyszczenie soczewki i dochodzimy do wniosku że nie ma już nic do stracenia, czy wtedy udało się Wam ruszyć jeden z potencjometrów tak aby uruchomić czytnik laserowy, przyznam się że w DVD mnie się nie udało, bo w CD audio tak. Pytam bo jeśli taka osoba istnieje to może warto się pomęczyć z DVD.
  Wiadomo że regulacja w DVD jest absolutnie nie wskazana, ale rozpatruję skrajną sytuację.
 • Helpful post
  #2
  July
  Level 13  
  Peerków na laserze radzę nie ruszać chyba że jesteś w stanie dokłaednie zaznaczyć fabryczne położenie by powrócić do stanu pierwotnego.Większość nowych DVD ma tryb service mode i tam są regulacje albo uszkodził się soft.Zużycia lasera mimo jego świecenia na czerwono jak żaruwa i ruchu soczewki nie można wykluczyć ale zabrudzenia pod soczewką mogą to powodować z reguły,czyszczenie niewykonalne ale można przedmuchać sprężonym powietrzem w sprayu a w ostateczności strzykawką przepłukać izopropanolem-nie etanolem!!!od etanolu mętnieją niekture soczewki i pryzmaty.ale to ostateczny ruch przed wymianą.
 • #3
  wmak
  Level 27  
  July wrote:
  ....... w ostateczności szczykawką .......


  Kulturalny człowiek powiedziałby raczej: ....siusia herbatką....

  (Moderatorze wybacz - nie wytrzymałem....)
  Wmak
 • #4
  arteko
  Level 24  
  Zadałem pytanie, July odpowiedział na temat i chociaż nie poruszył najważniejszej kwestii - czy istnieje taka osoba której udało się uruchomić czytnik laserowy przez regulację peerkami to za dobre chęci (widać że starał się jak mógł) przyznałem mu punkty.
  Szkoda że nie można odejmować punktów, bo jak się ma do tematu post kolegi wmak, przecież z moderatorami można pogadać w inny sposób, a ja niepotrzebnie tracę czas wchodząc na stronę (otrzymałem maila) z nadzieją że przeczytam coś na temat.
 • Helpful post
  #5
  ZbeeGin
  Level 39  
  arteko wrote:
  czy istnieje taka osoba której udało się uruchomić czytnik laserowy przez regulację peerkami


  Mnie się udało w ELTA 8909 (ten z prawej jest od DVD; jeden raz) i 8908 (tu trzeba było obydwa podkręcić; kilka sztuk). Ale NIE POLECAM tego typu operacji, laserki działały dwa dni. :cry:
 • #6
  Krzycho2612
  Level 16  
  robie to bez przerwy ,ale podctawa jest taka jesli nie czyta tylko plyt dvd to sa dwa warianty tasemka albo silniczek napedzajacy plyte .jak nie czyta zadnych plytek a naoko widac ze laser swieci to szkoda zachodu
 • #7
  zembe
  Level 20  
  witam
  miałem DVD CLATRONIC nie pamietam modelu, nie czytało płyt DVD po lekkim podkreceniu PEERKAMI ruszyło wszystko i działa do dzis!!!
  Pozdrawiam