Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVBT - sygnał w górach z odbicia, ulepszenie instalacji

load6 16 Kwi 2017 10:17 1005 4
  • #1 16 Kwi 2017 10:17
    load6
    Poziom 9  

Cześć,

Jako że po zniknięciu analogowej , długo był problem u mnie z odbiorem DVBT . Korzystałem z satelity (programy nie kodowane,darmowe) jak wiadomo na satelicie z PL programów nie ma prawie już nic za darmo (SAT wykorzystywana w minihotel na 4 pokoje).

Więc zdecydowałem się poszukać sygnału dvbt.

Zakupiłem antenę kierunkową OPTICUM DVB-T HD AX1000
    Rozdzielacz (niskostratny o tłumienności -7dB) SIGNAL z czteroma wyjściami (nie przepuszcza napięcia)
    Wzmacniacz OPTICUM W-20.
    Zasilacz jakiś znalazłem chiński 12V , 500mA.

Separator napięcia zamówiłem ale nie doszedł do dzisiaj a potrzebowałem uruchomić jak najszybciej instalację, więc lokalny elektronik rozebrał rozdzielacz 1na2 i wlutował ceramiczny kondesator i do tego przylutowałem zasilacz 12V 500mA (na zdjęciu można zobaczyć).

Ze względu na ukształtowanie terenu , sygnał łapię z odbicia . Pomimo znajdowania się w linii prostej od nadajnika ok 1200m - to niestety przysłania go góra i lasy.

Sygnał szukałem w ten sposób, że zrobiłem sobie kabel ok 5m , podłączyłem antenę do TV i chodziłem z takim zestawem po dachu i wokół domu :D . Znalazłem dogodną lokalizację do montażu anteny i najmocniejszy sygnał - 90% na cztero metrowym odcinku do TV.
    Instalacja to kabel od anteny do rozdzielacza ok 30m i od rozdzielacza ok 4x 15m .

Instalacja zmontowana w całości ze wzmacniaczem i wpiętym prowizorycznym separatorem(na zdjęciu) przed rozdzielaczem , sygnał na odbiornikach TV ok 30-40%
    Instalacja zmontowana w całości bez wzmacniacza to sygnał na odbiornikach TV ok 60% (w zależności od pogody) ciężko to się ogląda , obraz zacina ,kwadraty itp.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
    Czy mam dokupić jakiś aktywny rozdzielacz ze wzmacniaczem zamiast tego pasywnego rozdzielacza i prowizorycznego separatora?
    Może ja coś źle zrobiłem ?
    Proszę wszelkie uwagi , zaznaczam że antena musi już zostać na chwile obecną , dojdzie jeszcze do mnie separator ale jeszcze nie wiem czy go użyję gdyż czekam na Wasze uwagi,propozycje rozwiązania problemu .

Pozdrawiam

DVBT - sygnał w górach z odbicia, ulepszenie instalacji DVBT - sygnał w górach z odbicia, ulepszenie instalacji DVBT - sygnał w górach z odbicia, ulepszenie instalacji

PS1:
    Czy zastosowanie takie aktywnego rozdzielacza ze wzmacniaczem rozwiązał by mój problem ?
    Mam na myśli FAGOR AD540 PLUS 1WEJ.+4W
    http://allegro.pl/wzmacniacz-antenowy-fagor-regulowany-dvb-t-8025-i6692893590.html

0 4
  • #2 16 Kwi 2017 12:54
    _kli_
    Poziom 33  

load6 napisał:
    Znalazłem dogodną lokalizację do montażu anteny i najmocniejszy sygnał - 90%

load6 napisał:
    Instalacja ze wzmacniaczem i wpiętym prowizorycznym separatorem(na zdjęciu) przed rozdzielaczem , sygnał ok 30-40%
    Instalacja bez wzmacniacza to 60-70% (w zależności od pogody) .

Czy to są wartości jakości sygnału przy sile 90%? W obydwu wypadkach przed rozgałęźnikiem? Jakie są wartości siły i jakości na odbiornikach po podziale sygnału?
    load6 napisał:
    Pomimo znajdowania się w linii prostej od nadajnika ok 1200m

Który to nadajnik?

0
  • #3 16 Kwi 2017 13:18
    load6
    Poziom 9  

_kli_ napisał:
    load6 napisał:
    Znalazłem dogodną lokalizację do montażu anteny i najmocniejszy sygnał - 90%

load6 napisał:
    Instalacja ze wzmacniaczem i wpiętym prowizorycznym separatorem(na zdjęciu) przed rozdzielaczem , sygnał ok 30-40%
    Instalacja bez wzmacniacza to 60-70% (w zależności od pogody) .

Czy to są wartości jakości sygnału przy sile 90%? W obydwu wypadkach przed rozgałęźnikiem? Jakie są wartości siły i jakości na odbiornikach po podziale sygnału?
    load6 napisał:
    Pomimo znajdowania się w linii prostej od nadajnika ok 1200m

Który to nadajnik?

Już poprawiłem opis, podane wartości są zczytane z odbiorników.
    Jak podpinam się bezpośrednio pod antenę kablem ok 4 metrowym to efekt jak na zdjęciu .

Temat dotyczy nadajnika doświetlającego KUDOWA ZDRÓJ/g. Parkowa. DVBT - sygnał w górach z odbicia, ulepszenie instalacji

0
  • #4 16 Kwi 2017 13:29
    LeDy
    Poziom 43  

load6 napisał:

Jak podpinam się bezpośrednio pod antenę kablem ok 4 metrowym to efekt jak na zdjęciu .

Na zdjęciu masz dobrze. Do sygnałów odbitych najlepiej nadaje się antena siatkowa.
    Łączenie tym kondensatorem na zewnątrz, bez ekranowania, mogą wpływać na pogorszenie sygnału.

0
  • #5 16 Kwi 2017 16:50
    kotuniunia
    Poziom 29  

load6 napisał:
    więc lokalny elektronik rozebrał rozdzielacz 1na2 i wlutował ceramiczny kondesator i do tego przylutowałem zasilacz 12V 500mA (na zdjęciu można zobaczyć).

Podziękuj temu ''Fachowcowi" za'' wzmocnienie'' sygnału. Weż innego co się zna i po sprawie,bo ten o w.cz. nie ma pojęcia,nie dosyć że zrobił tłumik to jeszcze składową wysłał w eter.

0