Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Candy PVI 640 C - przestał działać klawisz dotykowy (płyta indukcyjna)

16 Kwi 2017 13:29 2733 4
  • Poziom 19  
    Korzystam z płyty wymienionej w temacie. Jakiś czas temu przestał działać klawisz dotykowy (prawy górny garnek). Po jakimś czasie przestał działać następny klawisz (lewy górny garnek), jednak ten po jakimś czasie wrócił do normy. Pozostał problem z jednym przyciskiem. Chciałbym Was zapytać drodzy forumowicze czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem i czy ewentualna naprawa może być kosztowna?
  • Poziom 18  
    Mi pomogło już kilka razy po prostu zdjęcie i ponowne założenie płyty. Profilaktycznie czyściłem szybę od środka.
  • Poziom 19  
    Możesz podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy demontażu płyty i czy czyszczenie płyty od środa wiąże się z demontażem układów elektronicznych? Gdyby to nie pomogło należy szykować się na wymianę poszczególnych elementów elektronicznych, czy też może lepiej w takiej sytuacji wymienić cały moduł sterujący? A może przyczyną tego stanu rzeczy może być jeszcze co innego niż moduł sterujący?
  • Poziom 18  
    Wystarczy odkręcić 8 blachowkrętów na bokach obudowy. Konstrukcja jest banalnie prosta.
  • Poziom 19  
    Gdzieś uciekł mi temat ale wracam do niego. Czyszczenie o którym mowa powyżej w zasadzie nic nie wniosło. Póki co nie wymieniłem jeszcze płyty, jakoś sobie radzę -włączam co najwyżej 2 palniki, bo gdy ich jest więcej to płyta "wariuje". Domniemując, że uszkodzony jest układ sterujący zakładam, że wymiana kuchenki na nową to najrozsądniejsze rozwiązanie. Poza tym z tego co się dowiedziałem to częsta usterka modelu o którym mowa... Poczekam chyba na jakąś promocję. No chyba, że ktoś z Was znalazł proste rozwiązanie problemu?