Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SSL 042-w jaki sposób uziemić

ksawery1999 16 Kwi 2017 14:12 405 8
  • #1 16 Kwi 2017 14:12
    ksawery1999
    Poziom 10  

Witam

Chciałbym zapytać jak uziemić moją wieżę bo ona nie ma kabli uziemiających, a jak czytałem na naszym forum może to powodować buczenie jak z resztą jest moim przypadku.

I tu moje pytanie-czy jeśli mam gramofon na din 5 podłączę go pod wzmacniacz i w ten sam sposób podłączę radio uziemione do grzejnika to te wszystkie sprzęty będą uziemione i co w tedy z magnetofonem który ani uziemienia ani din-a nie ma czy jednak nie i będę musiał wszystkie obudowy podłączyć do grzejnika czy też gniazdka?

Pozdrawiam wszystich i z góry dziękuję za odpowiedzi

0 8
  • #2 16 Kwi 2017 14:23
    Sławek 61
    Poziom 18  

Uziemienia nie wykonujemy do grzejnika.

0
  • #4 16 Kwi 2017 15:54
    Sławek 61
    Poziom 18  

Czy to buczenie to jest tzw. przydźwięk sieciowy ? Czy buczenie występuje z każdym sprzętem gramofon , magnetofon ? Jeżeli to nie problem to proszę podać co z czym jest łączone, fajnie byłoby mieć zdjęcia tylnych ścian sprzętu i czym sprzęt jest połączony.

0
  • #5 16 Kwi 2017 17:18
    000andrzej
    Poziom 37  

ksawery1999 napisał:
    No to też pi to między innyni ten wątek bo tego nie i pytam więc jak...

Możesz to opisać w zrozumiałym narzeczu?
    Sławek 61 napisał:
    Uziemienia nie wykonujemy do grzejnika.

A gdzie odprowadzić śmieci? Zauważ, że to nie jest uziemienie bezpieczeństwa (PE) tylko odprowadzenie śmieci z klatki Faradaya.

0
  • #7 16 Kwi 2017 17:40
    000andrzej
    Poziom 37  

Patrząc się na mieszaninę przewodów nic dziwnego, że będzie się indukował przydźwięk.
    Musisz poeksperymentować w jakiej kolejności poukładać sprzęt, aby przydźwięk był najmniejszy. Druga sprawa - jakość przewodów. Najprostsze "chińczyki" (nie piszę o tyk, kto wyprodukował, ale o przysłowiowej słabej jakości) będą wprowadzały zakłócenia. Przewody sygnałowe jak najkrótsze i jak najdalej od przewodów prądowych. Najpierw to wyeliminuj.

0
  • #8 16 Kwi 2017 18:00
    ksawery1999
    Poziom 10  

Dobrze to w takim razie pobawię się z przewodami, a na razie chciałbym zapytać o to jaki maksymalny poziom szumów/buczenia powinien być na maksymalnym podgłośnieniu?- tak mniej więcej ile razy?

Ps.
    Czy kable mogą być "zbuchtowane" w taki sposób?

0
  • #9 16 Kwi 2017 18:57
    Sławek 61
    Poziom 18  

Sprawdziłbym jeszcze czy poruszając przewodami zmienia się to buczenie. Sprzęt nie jest najnowszy także szumy będą w nim występowały oczywiście w granicach rozsądku. Pamiętam jak jeszcze składałem wzmacniacze z serii PA i bardzo ważne było ułożenie przewodów w środku mimo, że były ekranowane występował przydźwięk odpowiednie ułożenie kasowało go ale to tylko tak gwoli ścisłości. Postaraj się odsunąć przewody sieciowe jak najdalej od przewodów sygnałowych, można spróbować połączyć obudowy sprzętu jakąś linką czy drutem ale nie podłączać do grzejnika i zaobserwować czy nastąpiły jakieś zmiany. Te przewody zwinąłbym w takie małe okręgi i związał. Popróbuj kolego może coś z tych wskazówek pomoże.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo