Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gwarancja modelu sony m4 aqua

jaske79 16 Kwi 2017 15:02 567 5
  • #1 16 Kwi 2017 15:02
    jaske79
    Poziom 2  

Mam pytanie, w moim telefonie (sony m4 aqua) pomimo zasięgu nie mogę dzwonić, natomiast internet działa, byłem u operatora, jest to na pewno wada telefonu. Telefon jest na gwarancji, ale posiada pęknięcie ekranu( jest to tylko pęknięcie, pojawiło się mimo że telefon był w etiu i posiadał folię ochronną, ale ekran całkowicie działa). Zapewniam że obie usterki są od siebie całkowicie niezależne. Czy w takiej sytuacji mogę liczyć na naprawienie usterki związanej z brakiem możliwości nawiązywania połączeń w ramach gwarancji?
    Nie chciałbym płacić za samo wysłanie telefonu do serwisu sony, bo taka zabawa kosztuje 50zł w momencie kiedy gwarancja nie zostaje uznana.
    Jak myślicie co powinienem zrobić?
    Chciałbym jeszcze dodać, że prawdopodobnie posiadam wadliwy model tego telefonu, ponieważ już prędzej telefon posiadał usterki, aparatu, w związku z którymi telefon był już w serwisie, ale nie było wówczas pęknięcia na ekranie.

0 5
  • #2 16 Kwi 2017 16:18
    KamGr
    Poziom 24  

Jeżeli nie wyślesz to się nie dowiesz każdy serwis rozpatruje sprawy indywidualnie w jednym przejdzie w innym nie. Poza tym skoro cokolwiek działo się nie tak z telefonem nie trzeba było czekać tylko od razu wysłać skoro jest na gwarancji.

0
  • #3 16 Kwi 2017 22:58
    grubas
    Poziom 40  

Raczej na naprawę gwarancyją przed wymianą dotyku w autoryzowanym serwisie nie masz co liczyć.
    Usterkę można także podciągnąć pod uszkodzenie mechaniczne. Możesz wysłać na gwarancję. Najwyżej wystawią kosztorys na, który nie musisz się zgodzić i odeślą telefon bez naprawy.

0
  • #4 17 Kwi 2017 20:41
    jaske79
    Poziom 2  

Ale dotyk działa, mimo uszkodzenia nie wymaga naprawy.

0
  • #5 18 Kwi 2017 17:30
    venummasa
    Poziom 19  

Gwarancją jest objęty cały telefon nie poszczególne jego elementy. Uszkodzenie zbicie pęknięcie może mieć wpływ na działanie urządzenia jeśli nie odrazu to po czasie.
    Uszkodzona szybka/dotyk dyskfalifikuję telefon.
    Możesz wysłać jak poprzednik pisał najwyżej napiszą że odmowa i odeślą

0
  • #6 18 Kwi 2017 20:20
    bogdan2491
    Poziom 19  

Możesz wysłać i spróbować, ja przed wysłaniem proponował bym jeszcze aktualizację/ naprawę softu przez PC Companion. Czyżby koledzy bawili się w autoryzowany serwis? Zgoda upadek może pociągnąć za sobą uszkodzenie o jakim autor pisze, ale prawdopodobieństwo raczej liczyłbym w promilach.

0