Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6510 bardzo cicho słychac rozmówce

26 Lip 2005 00:14 1303 7
  • Poziom 14  
    Witam.
    Jak w temacie - głosnośc na max wymieniłem nawet głośniczek na taki z noki 3310 w której chodził super (podgiołem nawet leciutko styki bo myślałem ze może za slabo dociska albo cuś) a tu zonk bez efektu nadal żeby kogoś usłyszec trzeba prawie telefon do ucha sobie wcisnąć :).
    Ma ktos jakis pomysł, może zmiana softu naprawi ten problem w tej chwili wgrany chyba 4.12.

Pozdrowionka i dzięki za odpowiedź.
  • Spec od GSM
    pomyśl co ma soft do głośnika.Sprawdz miernikiem połączenie do wzmacniacza a po drodze masz R i C.Te elementy (podwójny R i C) są pod piszczałką od dzwonka.Sprawdz czy miedzy padami głośnika a nimi jest przejście.

ftb
  • Poziom 14  
    Nie dodałem że w tym telefonie wymieniłem buzer bo na tamtym tez było bardzo cicho słychać dzwonki. Moze to od tego coś sie stało ??

Moze mi ktoś na serwisówce zaznaczyć te punkty R i C albo napisac podco mam podłączyc ten pad pod głosniczkiem.
    :cry:
  • Poziom 21  
    Wiem, że to głupie pytanie, ale głośniość regulatorem z boku telefonu masz na maxa?
  • Poziom 21  
    Jeżeli wiesz że to głupie pytanie to po co je w ogóle piszesz.
    W pierwszym poście w pierwszej linijce jest napisane że głośność jest na max
  • Spec od GSM
    droopi jesli jeszcze potrzebujesz pomocy to zrobię zdjęcie płyty z tymi RC
  • Poziom 14  
    tak bardzo prosze byłbym szczerze zobowiazany
  • Spec od GSM
    nie było mnie parę dni ale umieszczam zamiast zdiecia(słabo wyszło) rys.Kwadrat to buzer a pod nim trzy elementy: 2xC,2xL(na schemacie oznaczone C160 i L151) i C.Linie czerwone zwierają odpowiednie punkty z padami głosnika.Sprawdz omomierzem jak jest u Ciebie.

pozdrawiam...ftb