Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vtronic-250 - spalone 2 tranzystory schemat, bądź rada

16 Kwi 2017 17:21 1119 9
  • Poziom 9  
    Witam. Mam nadzieję, że właściwe miejsce na temat wybrałem, jeśli nie, proszę o przeniesienie.
    Mam wzmacniacz samochodowy marki Vtronic model 250, 300 W.
    Spaliły się dwa tranzystory tak bardzo, że nie potrafię odczytać, co na nich było.
    I jeśli miałby ktoś schemat do tego wzmacniacza bądź wie jakie tranzystory, to prosze o pomoc.
    Z góry dziękuję.
    Vtronic-250 - spalone 2 tranzystory schemat, bądź rada20170416_1..000.jpg Download (8.63 MB) Vtronic-250 - spalone 2 tranzystory schemat, bądź rada20170416_1..122.jpg Download (1.82 MB) Vtronic-250 - spalone 2 tranzystory schemat, bądź rada20170416_1..052.jpg Download (1.89 MB) Vtronic-250 - spalone 2 tranzystory schemat, bądź rada20170416_1..321.jpg Download (1.66 MB)
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Jeśli są to klucze w przetwornicy, to wstaw IRFZ44N.
  • Poziom 9  
    Sprawdzę, dzięki za odp.
  • Poziom 29  
    Tam może być jeden tranzystor i jedna dioda (albo dwie diody w jednej obudowie)

Mariusz
  • Poziom 9  
    Po wymianie z glosnika słyszeć buczenie, nie reaguje na sygnał z wejścia i tranzystory irfz się grzeją.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    No i nic dziwnego. Uszkodzenie kluczy w przetwornicy to najczęściej skutek, a nie przyczyna. Masz uszkodzenie w końcówkach mocy, a może i gdzieś jeszcze. Uszkodzone rezystory przy kluczach wymieniłeś?
  • Poziom 9  
    Wymienione końcówki mocy, jeszcze raz wymienione irfz 44n, rezystory przy kluczach przetwornicy.
    Po podłączeniu do prądu pali tranzystory IRFZ44 n raz prawy, raz lewy.
  • Spec od car audio
    Może być zwarcie na transformatorze. Jeżeli podejmuje pracę i bardzo się grzeją tranzystory kluczujące to tu bym szukał przyczyny. Oczywiście jeżeli diody prostownicze są sprawne (nie zwarte) oraz tranzystory mocy także zostały sprawdzone.
    Transformator można próbować ratować zalewając go lakierem. Oczywiście powinno się go przewinąć ale warto to zrobić po upewnieniu się, że to jego wina.
  • Poziom 9  
    Dziękuję wszystkim za pomoc, wzmacniacz wrócił do rak właściciela :)