Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit DIFP 28T9 AEU - Błąd "15"

17 Kwi 2017 01:07 3183 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Pacjent: zmywarka Indesit DIFP 28T9 A EU

Objawy choroby:
    - po włączeniu standardowego programu (nr 3 lub 5) po zakończonej pracy sama przełącza się na program 2

- Aktualnie nie kończy pracy i po otwarciu miga dioda "power on/off" a na wyświetlaczy jest "15"

Po obejrzeniu zmywarki odkryłem że w odpływie po wyjęciu filtra stoi woda tak jakby ie do końca była wypompowana.

Ktoś ma pomysł co z tym zrobić?

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Wiec tak: wyczyściłem wszystko co się dało wewnątrz komory "myjącej" filtry odpływu, "wirniki" itp. Po ponownym włączeniu słyszałem i widziałem w syfonie że resztka wody została odpompowana. Zmywarka ruszyła niby normalnie (sądząc po dźwiękach) Przerwałem jej po jakichś 3-4 minutach żeby sprawdzić czy "chlapie" wodą. Wyglądało, że jest ok.

Niestety w którymś momencie usłyszałem coś , jakby jakaś pompa zaczęła pracę i w ciągu kilku sekund dźwięk zmieniał się tak, jakby coś porządnie obciążało tę pompę prawie do zatrzymania.

Nie wiem jak dokładnie działa zmywarka, ale zakładam, że wpuszcza wodę po czym coś na zasadzie obiegu zamkniętego czyli woda jest przepompowywana z odpływu i znów wypluwana przez "wirniki". pewnie raz na jakiś czas woda jest odpompowana całkiem i na jej miejsce wchodzi kolejna porcja z zewnątrz.

Odnoszę wrażenie jakby na etapie przepompowywania wody z "z dołu do góry" coś było nie tak.

No i po ponownym włączeniu po otwarciu drzwi migała kontrolka "power" a na wyświetlaczu świeciła się "2" a przy uruchamianiu włączony był program "5".

Jest gdzieś dostępna jakaś tabela ewentualnie wyświetlanych komunikatów o błędach? Teraz sam nie wiem czy kontrolka "power" powinna migać czy się świecić ciągle czy się wyłączyć po skończonym cyklu pracy... Jak działała to nie zwracałem na to uwagi. No i zakładam, że cyfry/liczby wyświetlane po otwarciu to symbole błędów... Ale pewny nie jestem też.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Ok a jeżeli na zmianę raz wywala "2" raz "15" to jest jeszcze szansa żeby przegrzebać dopływy/odpływy wody czy nie ma opcji i pompa?
  • Poziom 9  
    Pompa wymieniona i niby jest OK ;) Ale zawsze jest jakieś ale ;) Serwisant który w końcu ją wymienił nie był w stanie mi odpowiedzieć co to za dziwny dźwięk w czasie "prania" w zmywarce się dobywa ;) Zmywarka jak na razie robi dobrze więc cieszyć się trzeba, ale jak kiedyś będę pamiętał i uda mi się złapać ten dźwięk to się nim pochwalę ;)