Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór zestawu SAT Enigma2 do odbioru na 7 tunerach E2 jako Klient

17 Apr 2017 11:59 2007 6
  • Level 8  
    Witam wszystkich,
    Jestem na tym forum SAT nowym użytkownikiem, więc proszę o cierpliwość w razie nieporozumień.

Potrzebuje Waszej fachowej pomocy do skonfigurowania Multiroomu i zakupu sprzętu 1 x Server i 7 x Klient, czyli w doborze TUNERA HD/FullHD (o dobrej, jakość obrazu i stabilność działania w sieci LAN/Wifi).

- Co polecacie jako główny Tuner/serwer z Enigma2 do multiroom? Budżet do 800zł

Tuner z E2 (OsCam), który miałby działać, jako server w sieci domowej LAN dla 7 tunerów typu klient.

Obecnie jestem posiadaczem nBox ( MMP-5800C; BVX ) z E2, który by działał tymczasowo, jako klient pozostałe 6szt. tunerów będą sukcesywnie uzupełniane i tu również Pytanie:

- Co waszym zdaniem było by najlepsze dla tunera HD/FullHD typu klient? - chodzi, o jakość obrazu i stabilność działania. Do 400zł

Za wszelkie info Serdecznie Dziękuję.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Moderator of SAT
    Jaka karta, jaki dostawca?
  • Level 8  
    Tu dopiero ważą się losy dostawcy – zapewne najistotniejsza informacja. Myślę, że wybiorę NC+.
    - na co zwrócić uwagę ewentualnie?
    Jestem na etapie remontu i rozprowadzam całą sieć IT/TV-sat a temat chciałem wstępnie pogłębić informacyjnie zanim skończy się remont.
  • Helpful post
    Moderator of SAT
    Wybór dostawcy biorąc pod uwagę projekt ogranicza się do oferty SmartHD. Inne oferty obarczone są mniej lub bardziej trudnościami technicznymi, że o naruszeniu prawa nie wspomnę. Sprzęt: teoretycznie każdy nowy dekoder z Enigma się sprawdzi jako klient, serwer zrobił bym na terminalu z czytnikiem. 8 dekoderów - to jakiś hotel jest?
  • Level 8  
    Ok. Nie pomyślałem o terminalu. Jakiś dedykowany terminal, nazwa firmy. A jeżeli chodzi o Tv z Orange lub Polsat to ma kolega doświadczenie. Może mają jakieś inne rozwiązania techniczne. Hotel to nie jest - domek :)
  • Helpful post
    Moderator of SAT
    Polsat, Orange, nowe umowy w NC+ to tylko na sprzęcie operatora ( oficjalnie ).
    Nigdzie nie ma opcji na 8 dekoderów na sprzęcie operatora.
  • Level 8  
    zamykam temat.
    Rozwiązaniem zostanie multiswich z 7 uniwersalnymi dekoderami CryptoBox 652 i na razie darmową DVB-T+DVB-S2