Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reostab - nowy jedno- i trójfazowy stabilizator napięcia sieciowego

ghost666 17 Kwi 2017 12:01 2280 3
 • Reostab - nowy jedno- i trójfazowy stabilizator napięcia sieciowego
  Firma REO UK ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży nowej linii systemów - REOSTAB. Urządzenia z tej rodziny to stabilizatory napięcia sieciowego, dedykowane do pracy z jedną lub trzema fazami. Systemy te zaprojektowano do ochrony sprzętu przemysłowego przed uszkodzeniem w krajach, gdzie napięcie w sieci jest bardzo niestabilne. Rozpoczęcie produkcji tego rodzaju urządzeń związane jest głównie ze zwiększaniem się eksportu z Wielkiej Brytanii, które kompensować ma spadek kursu funta szterlinga.

  Rodzina REOSTAB zaprojektowana została do stabilizacji napięcia w sieci zasilającej systemy przemysłowe m.in. w sektorze farmaceutycznym, spożywczym czy w motoryzacji. Systemy te dostępne są w wersji współpracującej z jedną i trzema fazami. Działać mogą w instalacjach o mocy do 1 MVA i zapewniają gładkie napięcia do zasilania systemów przemysłowych, niezależnie od niskiej jakości prądu dostarczanego do fabryki.

  Rodzina urządzeń REOSTAB zawiera w sobie systemy przenośne jak i stacjonarne. Dedykowane do zastosowań przenośnych systemy montowane są w racku 19" i charakteryzują się mocą do 15 kVA. Wyposażone są w 2 metrowy kabel ze zintegrowanym włącznikiem jako "wejście" oraz pojedyncze gniazdo z bezpiecznikiem automatycznym jako "wyjście". Cały system znajduje się w aluminiowej, wytrzymałej obudowie spełniającej normy IP20.

  "Po Brexicie wielu brytyjskich biznesmenów szuka różnych sposobów, aby uniknąć strat związanych z pływaniem kursów walut względem funtów. Jedną z metod jest dywersyfikacja strategii eksportu" komentuje Steve Hughes, dyrektor REO UK. "Oznacza to, że coraz więcej brytyjskich firm będzie eksportowało urządzenia także do krajów, gdzie infrastruktura elektryczna nie jest w najlepszym stanie" dodaje Hughes.

  "Stworzony przez nas stabilizator napięcia REOSTAB pozwala na uniezależnienie działania systemów przemysłowych od jakości zasilania w sieci. Filtruje on zakłócenia elektromagnetyczne harmoniczne oraz przepięcia z sieci. Tego rodzaju zakłócenia w dostarczanym napięciu mogą być istotną przyczyną uszkodzeń sprzętu energetycznego, zmniejszania czasu jego życia lub niepotrzebnie zwiększać koszty eksploatacji systemu".

  Aby umożliwić komunikację z resztą systemów automatyki przemysłowej, REOSTAB wyposażony może być m.in. w interfejs Profibus lub inny interfejs przemysłowy wykorzystujący ethernet. Umożliwia to komunikację z innym sprzętem przemysłowym, sterownikami itp. Dzięki temu możliwe jest zdalne kontrolowanie tego systemu oraz integracja układu z systemami laboratoryjnymi.

  Źródło: https://www.eeweb.com/news/single-and-three-phase-voltage-stabilisers


  Fajne!
 • #2 18 Kwi 2017 18:36
  andrzejek23
  Poziom 18  

  Słabej jakości obudowa, a w środku 3 autotransformatory "kręcone" silnikiem DC lub krokowym. Robiliśmy takie w przerwach na kawę jakieś 10 lat temu. Żadna nowość.
  PS. Tym razem spuszczę zasłonę milczenia na jakość tego tłumaczenia.

 • #3 18 Kwi 2017 20:24
  TechEkspert
  Redaktor

  O ile 15kVA jest jeszcze (dla mnie) do wyobrażenia to 1MVA to chyba ciężka sprawa, co z szybkością reakcji i stratami?
  Wspomniana jest ochrona przepięciowa, ciekawe jak należy traktować (która klasa) ochronniki w takim urządzeniu?

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME