Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda fabia 1.2 wykryto wypadanie zapłonu na 3 cylindrze

tomek2875 17 Apr 2017 12:12 6828 6
    tomek2875
    Level 9  
    Witam, zamieszczam post ponieważ nie mogę znaleźć informacji dotyczącej numeracji cylindrów, ale zacznę może od początku. Wczoraj wracając z
    pracy samochód odpalił normalnie ale tylko na 2 cylindry, autem strasznie szarpie a obroty wskakują maks na 2 tys. O dziwo do czasu tej usterki było wszystko ok. Stawiałbym na cewkę zapłonową lub świece ale potrzebuje informacji bardziej doświadczonych ode mnie co dalej począć w tym temacie, m.in. który to 3 cylinder patrząc od przodu samochodu? Pozdrawiam
  • Helpful post
    Aleksander_01
    Level 41  
    Liczysz od rozrządu, czyli stojąc przed samochodem od lewej strony pierwszy. W 99 % to cewka (to moje obstawienie).
    tomek2875
    Level 9  
    super dziękuje za odp, także stawiałbym na cewkę, oczywiście nie mogę wykluczyć innych awarii jak świeca czy wypalenie się zaworu ale jak dotąd nie było żadnego problemu.
    andrzej20001
    Level 43  
    Zamień miejscami cewki i sprawdz
    waski821
    Level 17  
    Przy okazji posprawdzaj lub wymień świece, gdyż zużyta świeca skraca żywotność cewki.
    tomek2875
    Level 9  
    Dziękuję za pomocne odniesienia do tematu. Jutro zacznę po pracy brać się za autko ponieważ ze względu na 2 dzień świąt i tak nic z tego nie wyjdzie. Pozdrawiam
    tomek2875
    Level 9  
    Witam ponownie. Wczoraj nabyłem nową cewkę i okazało się ze to ona właśnie sprawiała problem. Wymiana banalnie prosta tylko trochę się trzeba namęczyć żeby kostkę rozpiąć po za tym wszystko szybko śmiga. Błąd wykasowany przez elm 37 oraz aplikacja piston na androida. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam