Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka ELNA SZ 120/125 - Demontaż wyłącznika lub demontaż korpusu

17 Kwi 2017 13:36 1611 3
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie
    Szlifierka przedstawiona na zdjęciu poniżej przestała się uruchamiać.
    Szlifierka ELNA SZ 120/125 - Demontaż wyłącznika lub demontaż korpusu1.jpg Download (114.99 kB)
    Po usunięciu dolnej osłony okazało się że śrubki mocujące przewód zasilający w wyłączniku poluzowały się, prawdopodobnie z powodu wibracji. Po poruszeniu, przewody od instalacji silnika także wysunęły się z wyłącznika - na zdjęciu poniżej, przewód zasilający już odłączony, obejmy do tego kondensatora - chyba - także zdjęte:
    Szlifierka ELNA SZ 120/125 - Demontaż wyłącznika lub demontaż korpusu2.jpg Download (108.49 kB)
    Korpus składa się z dwóch części, połączonych śrubami. Śruby są zasłonięte osłoną kamienia szlifierskiego:
    Szlifierka ELNA SZ 120/125 - Demontaż wyłącznika lub demontaż korpusu4.jpg Download (181.96 kB)
    Aby zdjąć osłonę, należy odkręcić śruby przy wirniku, przesłonięte kołnierzem mocującym kamień. Nie mogę zdjąć tego kołnierza, nie chcę robić nic na siłę żeby czegoś nie uszkodzić:
    Szlifierka ELNA SZ 120/125 - Demontaż wyłącznika lub demontaż korpusu3.jpg Download (152.31 kB)
    Moje pytanie składa się z dwóch części:
    Czy da się wymontować wyłącznik bez rozkładania korpusu szlifierki?
    Jeżeli nie, to jak bezboleśnie zdjąć ten kołnierz? Albo, czy istnieje inny sposób demontażu korpusu szlifierki?
    Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    Witam, posiadam taką szlifierkę i wymieniałem ten wyłącznik ale u mnie był dostęp do śrub mocujących. Natomiast kołnierz od tarczy szlifierskiej jest mocowany z wałkiem klinem i proponuje użyć preparatu typu WD -40 lub podobnego i powinno pomóc w ściągnięciu kołnierza i odkręceniu śrub mocujących osłonę tarczy szlifierskiej. Pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 29  
    Witam,
    Ten kołnierz demontujemy za pomocą ściągacza do łożysk uprzednio psikając penetratorem .
  • Poziom 2  
    Witam, na wałku nie było klina. Po potraktowaniu penetratorem i zostawieniu na noc kołnierz dało się zdjęć palcami. Dziękuję bardzo za pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam.