Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tablet pod nawigację do ciężarówki ?

17 Kwi 2017 19:07 10842 10
  • Poziom 5  
    Witam. Planuję zakup tabletu służącego tylko jako nawigacja. Budżet tak do 500zł. Program jaki będę używał to zapewne iGO. Latam ciężarowym po UE. Jeśli chodzi o wielkość to chyba 7 cali, ale myślę, że większy by mi nie przeszkadzał. Znacie jakieś sprzęty godne polecenia ?
  • Poziom 24  
    Z tego co pamiętam ,to więcej jak 7 cali jest zabronione do nawigacji .
  • Poziom 5  
    Też o tym słyszałem, ale trudno, mogę podjąć takie ryzyko. Zazwyczaj nie czepiają się takich pierdół.
  • Poziom 12  
    Tez poszukuje dobrego rodzaju nawigacji pod ciężarowe na Europe myślę o telefonie plus mapy a do tego wspomaga jack laptop z odbiornikiem GPS tylko nie wiem jaki odbiornik GPS wybrać do laptopa asus. W autach montowane na stale tom tom 5000 I 6000 ale strasznie zamulone z mapami sprzed 2 lat szkoda ze tak mało kierowców tu pisze. Każda rada cenna.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Mapę zawsze możesz aktualizować.
  • Poziom 39  
    Z dobrych i tanich tabletów ostatnio kierowcy kupowali Lenovo Tab2 A7-10F w Carrefour w promocji.
  • Poziom 12  
    ten tablet ma system android 4 (ponoc nie za dobrze działają) a poza tym nie ma nigdzie informacji czy taki tablet ma wogóle gps a powinien miec gps, glonass i najlepiej ten nowy europejski system nawigacji. po co mi urzadzenie ktore jest zwyklym gołym tabletem. jak dla mnie wyrzucenie do kosza 300 zł. Może jakieś poważne propozycje a nie zachęta Pana pracującego w karfurze? Kierowcy zawodowi sie nie wypowiadaja bo ciezko pracują:)
  • Poziom 39  
    https://m.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/lenovo-tab-2-a7-10f.bhtml pierwszy z brzegu link i widać, czy jest gps, czy nie. Tablet ma Android 4.4.2 kitkat i do wykorzystania jako gps się świetnie nadaje. Oczywiście możesz kupić sobie 100 innych modeli, ale jeżeli chodzi o gps i igo to będzie działać tak samo - więc po co przepłacać?
  • Poziom 17  
    neboo napisał:
    ten tablet ma system android 4 (ponoc nie za dobrze działają)

Mam Lenovo TAB 2 A7-30H i na nim używam do nawigowania aplikacji OpenStreetMap. Pomimo że działał na androidzie 4 jakoś nie narzekałem.
    neboo napisał:
    ... a poza tym nie ma nigdzie informacji czy taki tablet ma wogóle gps

Czyżby google miało awarię?
    neboo napisał:
    .. a powinien miec gps, glonass i najlepiej ten nowy europejski system nawigacji. po co mi urzadzenie ktore jest zwyklym gołym tabletem. jak dla mnie wyrzucenie do kosza 300 zł.

Do tego tuner TV DVB-T i powinien kosztować do 500zł? Co jeszcze powinien robić: krawat zawiązać? ;-)
    Może takie bardziej "poważne oczekiwania" w tym przedziale cenowym!
    neboo napisał:
    Może jakieś poważne propozycje a nie zachęta Pana pracującego w karfurze? Kierowcy zawodowi sie nie wypowiadaja bo ciezko pracują:)

Ja tablet Lenovo kupiłem w Media Expert (pewnie zaraz się dowiem że pracuję w tym sklepie) i uważam że był to dobry zakup a był zrobiony właśnie pod kątem nawigacji.
    Jestem kierowcą, a wypowiadam się bo akurat mam pauzę weekendową (nawet kierowcy czasem odpoczywają - oczywiście ciężko) ;-)

PS.
    Wgrałem mu system przeznaczony dla modelu TAB 2 A7-30HC i mogę używać go jako telefonu. System Android w wersji 5.0.1
    Cena to około 400zł.
    Polecam ten model ( Lenovo TAB 2 A7-30H/TAB 2 A7-30HC)
  • Poziom 12  
    Dzieki. A jak z bateria? Podczas kadowania nie grzeje sie za bardzo?nie zakloca sygnalu gps? Mi nie chodzi o multimedium tablet bedIe uzywany tylko do nawigacji dlatego chcialbym zeby mial jak najlepszy odbiornik gps glonass I galileo. Czy te mapy ze sklepu na systemy android -tom tom maja takie samo pokrycie I sa to te same mapy ktore montuje sie w urzadzeniach np tomtom6000 truck? Mozna je gdzies w sklepie google play kupic? Jezdzilem na tomtomie 5000 I 6000 mapy spoko ale urzadzenie to jakas porazka. Producenci nawigacji maja nas w tyle. Zeby 2 letni tomtom za 2000 cial mapy podczas powiekszania to kpina. Procesory 800 mhz albo cos podobnego. Wiem po ci wiecej skoro to tylko nawi a jednak czas pokazuje ze jednak procek kilkurdzeniowy I spora ilosc ramu w zapasie prYdaja sie. Na telefonie powiekszenie mapy, lokalizacja, obliczanie trasy trwa chwile a tom tom uuuu...I to telefon 2 letni zaladowany danymi. Stad decyzja o kupnie tableta. Tylko potrzebuje porzadnego max 8,9 cali. A gdzie stoisz na tej pauzie kolego? Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Nie zauważyłem problemów o które pytasz. Problem zakłóceń podczas ładowania to raczej przypisałbym niskiej jakości ładowarce.
    TomToma nie znam - nie wypowiem się.
    Od kilku lat używam OsmAnd na Androidzie, przyzwyczaiłem się i odpowiada mi "klasyczny" widok mapy.
    Tu jest opis/recenzja OsmAnd : http://www.komputerswiat.pl/poradniki/program...5/06/osmand-nawigacja-offline-za-granica.aspx
    Tablety o których pisałem mają 1GB ramu i podejrzewam że przy pracy z dużymi plikami map mogą się przycinać. A mapy rozrastają się coraz bardziej!!!

Ostatnio pracuję blisko domu, budujemy "siódemkę" - odcinek pod Ostródą. O 15:00 do pracy na 4godz. Trzeba przewieźć sprzęt bo chłopaki asfalt kładą. Tak więc "przerwa" będzie "przerywana" ;-)