Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 43LF510V - Brak glosu w kolumnach gdy telewizor podlaczony z dekoderem.

Kulu008 17 Kwi 2017 20:38 411 5
  • #1 17 Kwi 2017 20:38
    Kulu008
    Poziom 3  

Mam telewizor LG 43LF510V w ktorym jest tylko jedno wejscie hdmi scart usb . Nie mam wejsc na chincze i na wejscie optyczne. I oto moje pytanie: Telewizor z dekoderem mam podlaczony przez kabel hdmi , kolumny aktywne mam podlaczone do wejscia scart przez przejsciowke scart na chinch, po takim podlaczeniu nie mam glosu w kolumnach, tak samo sie dzieje gdy mam podlaczony xbox360 przed hdmi do telewizora brak glosu w kolumnach glos wydobywa sie tylko z telewizora. Ale kiedy telewizor mam podlaczony bezposrednio przez antene mam glos w kolumnach. Czy da sie to jakos ogarnac czy z powodu brak dodatkowych wejsc na chinch i wejscia optycznego musze zmienic tv zeby sie to zgralo? Prosze o pomoc

0 5
  • #2 17 Kwi 2017 22:44
    Polon_us
    Poziom 40  

Nie ma tutaj co ogarniać.
    Dźwięk z kolumnach pojawia się tak, jak większość telewizorów jest zaprojektowana tzn:
    - dźwięk na wyjściu Scart pojawia się tylko z wbudowanego tunera i z urządzeń podłączonych analogowo do telewizora.
    Także dekoder czy konsola połączone przez HDMI nie będą słyszalne (ich dźwięk) w kolumnach podłączonych do gniazda Scart.

Kolega może rozważyć podłączenie owych kolumn bezpośrednio do dekodera.

Telewizor nie ma nawet wyjścia słuchawkowego?

0
  • #4 18 Kwi 2017 05:11
    Polon_us
    Poziom 40  

Kulu008 napisał:
    Czy taka przejściówka może coś dać

Jak najbardziej.
    Kolega nie podaje jaki zestaw głośników posiada.
    Dobrze byłoby upewnić się, że nie będzie problemów z połączeniami.

Z wpisów wynika, że kolega ma zamiar używać zarówno dekoder i konsolę.
    Zbyt częste przełączanie przewodów HDMI może doprowadzić do uszkodzenia gniazd HDMI w TV.

Sugerowałbym dodatkowo zakup selektora (przełącznika) HDMI.
    Nie jest to drogie ustrojstwo w porównaniu z urządzeniem wspomnianym powyżej.
    Przykład takowego selektora -> Allegro - aukcja #6707441616

0
  • #5 19 Kwi 2017 15:29
    Kulu008
    Poziom 3  

Głosniki to Kruger matz passion . Są to kolumny aktywne gdzie można je podłączyć tylko i wyłącznie przez rca .

Dodano po 4 [minuty]:

Czyli jednym kablem HDMI jak podłączę taką przejściówkę jak zaproponowałem i podpięciem kablami chinch kolumn będzie głos. I Całe te połączęnie z jednego wejscia w telewizorze HDMI odbierać będzie i obraz i głos mam rozumieć ?

0
  • #6 19 Kwi 2017 16:26
    Polon_us
    Poziom 40  

Połączenia powinny być wykonane jak poniżej:

- z wyjścia dekodera HDMI do wejścia HDMI (IN) w adapterze ("przejściówce")
    - z wyjścia HDMI adaptera do wejścia HDMI w telewizorze
    - z gniazd CINCH w adapterze do gniazd wejściowych w kolumnach

Jeżeli kolega używa tylko dwie kolumny to adapter trzeba przestawić w tryb 2CHN -> dwa kanały.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo