Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 43LF510V - Brak glosu w kolumnach gdy telewizor podlaczony z dekoderem.

17 Apr 2017 20:38 678 5
  • Level 5  
    Mam telewizor LG 43LF510V w ktorym jest tylko jedno wejscie hdmi scart usb . Nie mam wejsc na chincze i na wejscie optyczne. I oto moje pytanie: Telewizor z dekoderem mam podlaczony przez kabel hdmi , kolumny aktywne mam podlaczone do wejscia scart przez przejsciowke scart na chinch, po takim podlaczeniu nie mam glosu w kolumnach, tak samo sie dzieje gdy mam podlaczony xbox360 przed hdmi do telewizora brak glosu w kolumnach glos wydobywa sie tylko z telewizora. Ale kiedy telewizor mam podlaczony bezposrednio przez antene mam glos w kolumnach. Czy da sie to jakos ogarnac czy z powodu brak dodatkowych wejsc na chinch i wejscia optycznego musze zmienic tv zeby sie to zgralo? Prosze o pomoc
  • Level 42  
    Nie ma tutaj co ogarniać.
    Dźwięk z kolumnach pojawia się tak, jak większość telewizorów jest zaprojektowana tzn:
    - dźwięk na wyjściu Scart pojawia się tylko z wbudowanego tunera i z urządzeń podłączonych analogowo do telewizora.
    Także dekoder czy konsola połączone przez HDMI nie będą słyszalne (ich dźwięk) w kolumnach podłączonych do gniazda Scart.

Kolega może rozważyć podłączenie owych kolumn bezpośrednio do dekodera.

Telewizor nie ma nawet wyjścia słuchawkowego?
  • Level 42  
    Kulu008 wrote:
    Czy taka przejściówka może coś dać

Jak najbardziej.
    Kolega nie podaje jaki zestaw głośników posiada.
    Dobrze byłoby upewnić się, że nie będzie problemów z połączeniami.

Z wpisów wynika, że kolega ma zamiar używać zarówno dekoder i konsolę.
    Zbyt częste przełączanie przewodów HDMI może doprowadzić do uszkodzenia gniazd HDMI w TV.

Sugerowałbym dodatkowo zakup selektora (przełącznika) HDMI.
    Nie jest to drogie ustrojstwo w porównaniu z urządzeniem wspomnianym powyżej.
    Przykład takowego selektora -> Allegro - aukcja #6707441616
  • Level 5  
    Głosniki to Kruger matz passion . Są to kolumny aktywne gdzie można je podłączyć tylko i wyłącznie przez rca .

Dodano po 4 [minuty]:

Czyli jednym kablem HDMI jak podłączę taką przejściówkę jak zaproponowałem i podpięciem kablami chinch kolumn będzie głos. I Całe te połączęnie z jednego wejscia w telewizorze HDMI odbierać będzie i obraz i głos mam rozumieć ?
  • Level 42  
    Połączenia powinny być wykonane jak poniżej:

- z wyjścia dekodera HDMI do wejścia HDMI (IN) w adapterze ("przejściówce")
    - z wyjścia HDMI adaptera do wejścia HDMI w telewizorze
    - z gniazd CINCH w adapterze do gniazd wejściowych w kolumnach

Jeżeli kolega używa tylko dwie kolumny to adapter trzeba przestawić w tryb 2CHN -> dwa kanały.