Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ciemny i mniej wyraźny obraz w telewizorze LCD Toshiba Regza 42XV635D

zbyszek551 17 Apr 2017 21:09 4947 5
 • #1
  zbyszek551
  Level 2  
  Telewizor LCD Toshiba Regza 42XV635 D użytkuję od 7 lat i obraz był porównywalny do nowo zakupionego w ubiegłym roku TV LED Samsung.
  Niestety miesiąc temu przeprowadziłem remont mieszkania ( gładzie gipsowe) i po ponownym podłączeniu telewizora obraz jest ciemny i mniej ostry. Telewizor nie był zabezpieczony przed pyłem. Teraz nawet na ustawieniach dynamicznych obraz jest ciemniejszy niż przed remontem na ustawieniach standardowych. Przed oddaniem do serwisu proszę o radę czy przyczyną jest kurz we wnętrzu telewizora czy po prostu wysiadła matryca lub podświetlenie świetlówkami. Czy próbował ktoś samemu to naprawić. Proszę o pomoc.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  E8600
  Level 39  
  zbyszek551 wrote:
  obraz jest ciemny i mniej ostry.

  Kurz nie jest winowajcą a raczej to, że TV na dłuższy czas został odłączony od sieci. Zapewne wysechł lub wylał się jakiś kondensator po tylu latach a odłączenie od sieci uwydatniło tylko jego awarię w postaci problemów z obrazem.
 • #4
  zbyszek551
  Level 2  
  Temat nadal nie rozpracowany. Ponieważ jak dotąd, nikt nie wskazał prawdopodobnej przyczyny podzielę się informacjami jakie uzyskałem w serwisie. Pierwszy serwis wskazał jako przyczynę uszkodzenie podświetlenia i zadeklarował się naprawić. Według drugiego kurz z gładzi dostał się między warstwy z jakich zbudowany jest ekran i konieczna jest wymiana matrycy , co w rzeczy samej jest całkowicie nieopłacalne( koszt 70 % wartości nowego TV) . W tej sytuacji chyba zdecyduję się oddać TV do pierwszego serwisu a o efektach poinformuję.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  zbyszek551
  Level 2  
  Wnętrze telewizora a zwłaszcza świetlówki zostały wyczyszczone z pyłu, co znacznie poprawiło jasność obrazu. Koszt usługi 100 zł.