Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32][ESP8266] - płytka Discovery nie przyjmuje komunikatów AT

fafik25 17 Kwi 2017 21:12 603 3
  • #1 17 Kwi 2017 21:12
    fafik25
    Poziom 2  

Cześć!

Mam problem z odbieraniem komunikatów AT z modułu ESP8266 (płytka ESP-01) na moim STM32F4 Discovery Board.

Gdy łączę ESP z komputerem PC przez konwerter USB-TTL - komunikacja działa bez zarzutu.
    Gdy symuluje przesyłanie wzajemne komend AT między STM32 Discovery, a komputerem poprzez USB-TTL, również wszystko działa.

Gdy łączę STM32 z ESP8266 to wysyłanie komunikatów z STM32 do ESP działa poprawnie, natomiast gdy połączę linie Tx (po stronie ESP) z linią Rx (po stronie STM), to ESP wysyła natychmiast kilkunastokrotnie komunikat ERROR, a zaraz potem wyłącza się.

Drogi forumowiczu - podpowiesz mi gdzie jest problem, albo chociaż gdzie go szukać?

• #2 17 Kwi 2017 21:15
    Ture11
    Poziom 33  

Pierwsza myśl - źle ustawione znaczniki CR/LF.

• #3 17 Kwi 2017 21:27
    fafik25
    Poziom 2  

Dzięki, za szybki odzew. Jednak tutaj raczej jest jakiś problem na poziomie "warstwy fizycznej".

Chodzi o to, że samo połączenie Tx od ESP z pinem PC11 od STM32 (wyjście Rx dla UART3, którego używam), powoduje natychmiastowe zawieszenie się ESP (zanim się zawiesi ESP wysyła około 20x komunikat ERROR).

Dodam, że sprawdzałem komunikacje w konfiguracji:
    1.
    STM32[Tx] - ESP-01[Rx],
    ESP-01[Tx] - USB-TTL[Rx] w prog RealTerm;
    <Masy STM32, ESP, USB-TTL połączone ze sobą>
    Konfiguracja działa;

2.
    STM32[Tx] - ESP-01[Rx],
    STM32[Rx] - USB-TTL[Tx] w prog RealTerm;
    <Masy STM32, ESP, USB-TTL połączone ze sobą>
    Konfiguracja działa;

Dodam, że w programie STM32, wejście Rx jest ustawione w jako Input, z rezystorem Pull-UP (inne konfiguracje, Pull-DOWN, floating, też testowałem).

zupełnie nie mam już pojęcia, co tu może być nie tak...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME