Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić wzmacniacz do satelitek tracer city 2.1

17 Kwi 2017 22:20 540 11
  • Poziom 6  
    Witam . Jestem tu nowy ,więc przejdę od razu do rzeczy . Mam głośniki tracer city 2.1, lecz mi się zepsuł subwofer i chciałbym podłączyć je do wzmacniacza i mojego odbiornika bluetooth jack lecz , nie wiem jak zrobić ten wzmacniacz . Satelitki mają po 7v, a ich wyjścia to chinch . Jestem początkującym i się kompletnie na tym nie znam, więc proszę o pomoc .
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Poczatkujacy12345678 napisał:
    lecz mi się zepsuł subwofer

Czyli zepsuła Ci się oryginalna końcówka mocy w skrzyni, w której masz subwofer.
    Możesz zrobić 2 wzmacniacze do każdej z satelitek na kostce TDA2030, na suba też możesz.

Tak BTW. Ile masz lat? jesteś pewny, że możesz sam wykonać?
  • PCBway
  • Poziom 6  
    Mam 13 lat. Ale będę to robić pod okiem dorosłego ,a mógłbyś mi wytłumaczyć co todjest ta końcówka mocy i jak dokładnie to zrobić ?
  • Poziom 6  
    A udałoby mi się kupić gdzieś tą kostkę albo już gotowy zestaw elementów do złożenia ? Niestety nie umiem .
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wydaje mi się, ze może być klopot z budową - jeśli jeszcze nic takiego nie robiłeś... Po pierwsze - zakładając, ze masz sprawny zasilacz z suba, a tylko końcówki mocy (wzmacniacze mocy, zwane również wzmacniaczami końcowymi) się uszkodziły - prościej będzie wymienić te kilka "kostek".
    Ale - najpierw musisz mieć pewność, że zasilacz jest sprawny.
    Jeśli nie - Prościej wymienić sam zasilacz, niż budować od zera cały układ - bo prócz samych końcówek mocy musisz mieć też i przedwzmacniacz, filtry do oddzielenie częstotliwości na satelity i filtr z sumatorem do częstotliwości jakie mają być przeznaczone do suba.

Jakieś pomiary jesteś (może z pomocą kogoś bardziej "ogarniętego") w stanie zrobić?
    Sprawdzić zasilacz? Końcówki mocy?
  • Poziom 6  
    Tak, znalazłem ogółem moduł wzmacniacza na allegro.
    Moderowany przez Mirek Z.:

Zabronione linki do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Bo w tym subwooferze jak patrzyłem, to słychać jakby pukanie głośnika.
  • Poziom 25  
    A będziesz umiał podłączyć to do reszty elementów?
  • Poziom 6  
    Popatrzę na układy na necie i myślę że dam radę ! Tylko jeszcze pytanie czy jeśli będę mieć te kostki to co jeszcze potrzebuję aby działał mi także subwoofer ? Czy muszę podłączyć wszystkie wzmacniacze razem ,a potem do jedmego poprowadzić zasilacz ?
  • Poziom 43  
    Jak naprawdę chcesz by ten zestaw jeszcze kiedykolwiek grał - oddaj do serwisu. Brak Ci jakichkolwiek podstaw z dziedziny za którą się bierzesz, a to z daleka wali kłopotami.
  • Poziom 6  
    Chodzi w tym o to , że ja nawet mogę zniszczyć ten zestaw bo to moje stare głośniki lecz po prostu chciałem sprubować coś zrobić sam z nimi o własnych siłach ,a nie kierować się iddaniem do serwisu i zapłaceniem kupy kasy jak to w serwisach .
  • Poziom 43  
    mogę zniszczyć ten zestaw bo to moje stare głośniki lecz po prostu chciałem sprubować coś zrobić sam
    Najpierw SPRÓBUJ się podciągnąć w wiedzy na ten temat. ( I z ortografii też by się przydało.)
    Baz tego na pewno zepsujesz a niczego się nie nauczysz - no, może co najwyżej, że lepiej nie pchać łapek tam gdzie nie trzeba, gdy się na czymś nie znasz.
    zapłaceniem kupy kasy jak to w serwisach

Ludzie zanim zaczną pracować w serwisie muszą skończyć odpowiednią szkołę, mieć doświadczenie i (czasem) praktykę. Dziwisz się że trzeba za to płacić?
    Leczysz się też sam? Serwisant to taki lekarz zepsutego sprzętu, więc analogia jak najbardziej na miejscu.