Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Cobra 4416 wymiana syreny analog na cyfrową

17 Kwi 2017 20:22 1329 8
 • Poziom 8  
  Witam. Mam zamontowany autoalarm COBRA 4416. Niedawno popsuła mi się syrena, jak się okazuje analogowa. Przez pomyłkę sklep internetowy przysłał mi syrenę cyfrową. W związku z tym mam trzy pytania - jakie zalety ma syrena cyfrowa w porównaniu do analogowej? Czy brak kluczyka w syrenie cyfrowej nie jest "wadą"? I ostatnie pytanie - syrena którą dostałem ma datę ważności lub produkcji 2012 rok. Wynika z tego, że kupiłem nową "starą" syrenę - jakie może mieć skutki uboczne dla wbudowanego akumulatora wiek syreny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Moderowany przez CameR:

  Wydzielono z tematu:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3113556.html
  Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.


 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  lukaszd1981 napisał:
  jakie zalety ma syrena cyfrowa

  np. można regulować głośność powiadamiania
  lukaszd1981 napisał:
  jakie może mieć skutki uboczne dla wbudowanego akumulatora wiek syreny?

  Akumulator wytrzymuje ok. 10-12 lat pracy...
 • Poziom 8  
  Dziękuję za odpowiedź. W takim razie moja stara syrena padła dość szybko bo po ok. 6 latach. Czy podłączając cyfrową syrenę zamiast analogowej muszę zmieniać konfigurację centralki? Jeśli tak to proszę o podpowiedź które punkty z instrukcji dostępnej poniżej muszę zmienić:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15138285#15138285

  Pozdrawiam, Łukasz.

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  lukaszd1981 napisał:
  zmieniać konfigurację centralki?

  Posiadasz 4-cyfrowy kod PIN do centrali ?
  Syrenkę cyfrową podłączasz do innego wyjścia centrali niż analogową - 'Cobra BUS'
 • Poziom 8  
  Tak, kod posiadam. O innym wejściu wiem, bo widziałem instrukcję :). Chodzi mi o informację, czy syrena zostanie automatycznie rozpoznana, czy muszę wejść do tabeli 2 w celu rozpoznania urządzeń peryferyjnych. No i oczywiście czy należy dokonać zmian konfiguracji odnośnie syreny analogowej w tabeli 4.
 • Poziom 8  
  Minęło trochę czasu od pojawienia się mojego problemu, ale dopiero w ten weekend udało mi się znaleźć trochę czasu na przełączenie nowej syreny. Rzeczywiście w starej syrenie rozwaliło baterię, stąd ciągłe wycie. Dla potomnych - w takim wypadku najpewniej nie trzeba kupować nowej syreny - bateria wygląda na wymienialną tyle, że jest wlutowana.
  Wracając do mojej instalacji alarmowej - wygląda na to, że alarm po kliku miesiącach bez zasilania przestał działać - nie uzbraja się. Nie mogę również wejść w tryb serwisowy mimo posiadania kodu. Czy w takim wypadku mogę coś jeszcze sprawdzić samodzielnie?

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  lukaszd1981 napisał:
  Czy w takim wypadku mogę coś jeszcze sprawdzić samodzielnie?

  Uszkodzona syrena mogła spowodować zwarcie i uszkodzić centralkę albo bezpiecznik na zasilaniu.
 • Poziom 8  
  Dziękuję za odpowiedź. Bezpiecznik na zasilaniu jest dobry, centralka żyje, ponieważ potwierdza wprowadzanie kodu serwisowego.