Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Cobra 4416 wymiana syreny analog na cyfrową

17 Kwi 2017 20:22 1329 8
  • Poziom 8  
    Witam. Mam zamontowany autoalarm COBRA 4416. Niedawno popsuła mi się syrena, jak się okazuje analogowa. Przez pomyłkę sklep internetowy przysłał mi syrenę cyfrową. W związku z tym mam trzy pytania - jakie zalety ma syrena cyfrowa w porównaniu do analogowej? Czy brak kluczyka w syrenie cyfrowej nie jest "wadą"? I ostatnie pytanie - syrena którą dostałem ma datę ważności lub produkcji 2012 rok. Wynika z tego, że kupiłem nową "starą" syrenę - jakie może mieć skutki uboczne dla wbudowanego akumulatora wiek syreny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Moderowany przez CameR:

Wydzielono z tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3113556.html
    Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    lukaszd1981 napisał:
    jakie zalety ma syrena cyfrowa

np. można regulować głośność powiadamiania
    lukaszd1981 napisał:
    jakie może mieć skutki uboczne dla wbudowanego akumulatora wiek syreny?

Akumulator wytrzymuje ok. 10-12 lat pracy...
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź. W takim razie moja stara syrena padła dość szybko bo po ok. 6 latach. Czy podłączając cyfrową syrenę zamiast analogowej muszę zmieniać konfigurację centralki? Jeśli tak to proszę o podpowiedź które punkty z instrukcji dostępnej poniżej muszę zmienić:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15138285#15138285

Pozdrawiam, Łukasz.

lukaszd1981 napisał:
    zmieniać konfigurację centralki?

Posiadasz 4-cyfrowy kod PIN do centrali ?
    Syrenkę cyfrową podłączasz do innego wyjścia centrali niż analogową - 'Cobra BUS'
  • Poziom 8  
    Tak, kod posiadam. O innym wejściu wiem, bo widziałem instrukcję :). Chodzi mi o informację, czy syrena zostanie automatycznie rozpoznana, czy muszę wejść do tabeli 2 w celu rozpoznania urządzeń peryferyjnych. No i oczywiście czy należy dokonać zmian konfiguracji odnośnie syreny analogowej w tabeli 4.
  • Poziom 8  
    Minęło trochę czasu od pojawienia się mojego problemu, ale dopiero w ten weekend udało mi się znaleźć trochę czasu na przełączenie nowej syreny. Rzeczywiście w starej syrenie rozwaliło baterię, stąd ciągłe wycie. Dla potomnych - w takim wypadku najpewniej nie trzeba kupować nowej syreny - bateria wygląda na wymienialną tyle, że jest wlutowana.
    Wracając do mojej instalacji alarmowej - wygląda na to, że alarm po kliku miesiącach bez zasilania przestał działać - nie uzbraja się. Nie mogę również wejść w tryb serwisowy mimo posiadania kodu. Czy w takim wypadku mogę coś jeszcze sprawdzić samodzielnie?

lukaszd1981 napisał:
    Czy w takim wypadku mogę coś jeszcze sprawdzić samodzielnie?

Uszkodzona syrena mogła spowodować zwarcie i uszkodzić centralkę albo bezpiecznik na zasilaniu.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź. Bezpiecznik na zasilaniu jest dobry, centralka żyje, ponieważ potwierdza wprowadzanie kodu serwisowego.