Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Quadra 24 esi turbo - wymienniki ciepła - częsta wymiana

bociansan 18 Kwi 2017 11:13 660 3
  • #1 18 Kwi 2017 11:13
    bociansan
    Poziom 10  

Witam!

Mam piec Beretta Quadra 24 esi turbo. W przeciągu 2 lat już 3 raz został wymieniony wymiennik ciepła ( a trochę jednak kosztuje).
    Poprzedni właściciel mieszkania wymieniał w listopadzie 2015 roku.
    Ja wymieniałem w marcu 2016 i w zeszłym tygodniu.
    Moje wymiany był spowodowane przepuszczaniem wody do układu CO (wzrost ciśnienia) oraz wyciekiem wody z wymiennika. Dodatkowo też przy dłuższym grzaniu wody (np. prysznic) wymiennik wydaje odgłos "strzelania".
    Teraz jak serwisant wymienił to było sporo rdzy/kamienia w wymienniku.
    Sam serwisant twierdzi, że nigdy nie miał takiego przypadku i że normalnie taki wymiennik kilka lat bez problemu wytrzymuje.

Zastanawiam się co może być przyczyną tak częstych awarii. Czy jakość wody? U nas jest twarda woda, ale czy to aż tak wpływa na awarie wymienników? Może jakiś dodatkowy filtr wody zastosować na wejściu do pieca?

Czy może piec nadaje się do wymiany już?

0 3
  • #2 18 Kwi 2017 20:45
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Należy sprawdzić, czy moc max jest właściwe ustawiona. Przy przegrzewaniu wymiennika tak będzie się działo.
    Jakie jest paliwo: metan czy propan?.
    pozdrawiam

0
  • #3 18 Kwi 2017 21:17
    bociansan
    Poziom 10  

irus.m napisał:
    Należy sprawdzić, czy moc max jest właściwe ustawiona. Przy przegrzewaniu wymiennika tak będzie się działo.
    Jakie jest paliwo: metan czy propan?.
    pozdrawiam

co do rodzaju gazu to neistety nie wiem. Jest to gaz z sieci w Bydgoszczy. Poszukam tej informacji.

Max moc masz na myśli potencjometry P4 i P5 na płycie głównej pieca? Jak ustawić żeby moc max nie była zbyt duża?

P.S.
    Do pieca mam sterownik temperatury, który go włącza jak temperatura spada w pomieszczeniu poniżej temperatury ustawionej na sterowniku.

0
  • #4 19 Kwi 2017 20:52
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Chodzi o to, czy palnik nie dostaje za dużo gazu i pracuje z za dużą mocą, co skutkuje przegrzewaniem wymiennika.
    Wszystkie właściwe parametry są w serwisówce. Pomiary i regulacje można zrobić mając odpowiedni sprzęt pomiarowy.

pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów