Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WLM20440 - Nie pobiera dostatecznej ilości wody

japoli 18 Kwi 2017 11:47 579 2
  • #1 18 Kwi 2017 11:47
    japoli
    Poziom 9  

Pralka Bosch WLM20440 seria Logixx6 Sensitive

Problem z pralką jest taki, że nie pobiera dostatecznej ilości wody na panelu wyświetlacza sygnalizuję ikoną zaworu, że jest niskie ciśnienie wody. Dodatkowo nie pobiera płynu do płukania z dozownika.
    Wstępnie odkręciłem wężyk dopływowy czy nie jest zatkany na sitku, przeczyściłem choć nie było widać wielkich zanieczyszczeń, dozownik na detergenty wyczyszczony, nie dało to jednak rezultatu.
    Chciałbym dostać się do elektrozaworu bo być może tam leży przyczyna, ale tutaj pojawia się problem bo nie wiem czy w tym modelu można go rozmontować. Jest sprzedawany w razie wymiany razem z wężem dopływowym tutaj znalazłem tylko do kupienia (niestety drogo)
    https://north.pl/karta/waz-doplywowy-aquasecu...alki-bosch-wlm20440pl-01,D7K-M6-CMMP-Q70.html

Teraz mam pytanie czy to właśnie tam szukać (w elektrozaworze) przyczynę problemu i czy może ktoś naprawiał to w tym modelu pralki Bosch WLM20440 elektrozawór czy da się do niego dostać i rozmontować ? bo w innych pralkach stosunkowo bardzo łatwo to zrobić.

1 2
  • #2 18 Kwi 2017 13:22
    maniek475
    Poziom 23  

Witam.

Da się rozebrać .

Przyczyny szukaj na wejściu elektrozaworów .

Pozdrawiam maniek475 .

0
  • #3 18 Kwi 2017 16:15
    japoli
    Poziom 9  

maniek475 napisał:
    Witam.

Da się rozebrać .

Przyczyny szukaj na wejściu elektrozaworów .

Znasz ten model pralki, rozbierałeś w niej elektrozawór ?
    Nie wiesz dlaczego akurat w tym modelu Boscha elektrozawór jest
    sprzedawany z wężem aquasecure.

0