Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Gargoyle na routerze TP-Link WDR-4300 na modemie HUAWEI E3276 LTE

18 Kwi 2017 11:49 1830 14
  • Poziom 7  
    Witam,
    Mam problem ze skonfigurowaniem Gargoyle 1.9.2 na routerze TP-Link WDR-4300 dla modemu HUAWEI USB E3276. Skonfigurowałem go zgodnie z różnymi tutorialami, i wciąż nie mogę nawiązać połączenia. Dioda na modemie cały czas mryga, co oznacza brak połączenia. Już próbowałem podłączać modem zarówno pod port USB1 jak i USB2. Brak rezultatu.
    Czy ktoś ma może jakiś pomysł, co przeoczyłem?

Zaznaczę, że oprócz samej instalki Gargoyle'a nie wgrywałem żadnych modów typu: kmod-usb-net-cdc-ncm_3.18.23-1_ar71xx.ipk

Zastanawiam się czy może ten router wymaga jakiegoś huba usb, aby zapewnić odpowiednie zasilanie dla niniejszego modemu LTE ??
  • Specjalista Sieci, Internet
    E3276 w wersji zwykłej czy HiLink?
  • Poziom 7  
    Nie jest nic napisane, wiec raczej zwykłej

Jeśli do zarządzania służy aplikacja z Plusa to wersja zwykła, jesli strona w przeglądarce to HiLink. Ten modem jest prądożerny przy słabym sygnale LTE. TP-Linki maja problem z ich zasilaniem po USB. Dlaczego Gargoyle na WDR-4300 a nie LEDE z LUCI od Cezarego ?
  • Poziom 7  
    Wszyscy polecają Gargoyla, stad padło właśnie na ten soft.

Tak, łączenie z internetem jest właśnie poprzez aplikację.
    Co zatem proponujesz? Zmiane softu, hub USB, ..., ?
    Nie wiem co polecają wszyscy, wiem że alternatywny soft na TP-Linki to od Cezarego z http://eko.one.pl/ . Jak wyglada połączenie na samym E3276 bez routera. Jaki to operator, technologia, parametry sygnału ?
  • Poziom 7  
    Połączenie na samym E3276 bez routera.
    Operator: Plus
    Parametry sygnału: -77dBm 58% CSQ 18 (w zakresie do -89dBm 39% CSQ 12)
    Korzystasz LTE czy 3G w tym Plusie, jaka to lokalizacja? E3276 pokazuje RSSI czyli mało ważny parametr przy LTE.
  • Poziom 7  
    Przełącza się co chwilę pomiędzy LTE, HSPA+ a WCDMA
    To normalne, tak jest skonfigurowane połączenie na BTS-ach. w czasie bezczynności modem przechodzi na WCDMA. A dlaczego nie korzystasz z LTE u pseudo- lidera LTE ? Masz kiepski zasięg 3g , na dodatek pewnie z UMTS900Aero2.
  • Poziom 7  
    Nie mam możliwości ustawić jednego typu połączenia. Dziś na przykład działa na LTE.
    A dlaczego nie masz? modem posiada opcję wyboru tylko LTE. Twoim problemem jest operator czyli Plus i jego kiepski zasięg. jaki jest sens korzystania z 3G Plusa gdy operator w tej technologii ma ścisły limit? Jaka to lokalizacja, to słabe LTE masz z sieci LTE800Sferii czy LTE1800Aero2? Bo wolne 3g pewnie z UMTS900 aero2 na HSPA+ .
  • Poziom 7  
    Znalazłem możliwość ustawienia tylko LTE. Ta opcja była niewidoczna w aplikacji gdy miałem nawiązane połączenie z internetem.
    Nazwę sieci wyświetla mi "PLUS". RSSI pokazuje -63dBm.
    RSSI najmniej ważne. Zrób test Plusa na telefonie z LTE i aplikacją Network Cell Info. Pokaże parametry sygnału LTe i dane BTS-a. Plus korzysta z LTE1800aero2 i LTE800Sferii.
  • Poziom 7  
    Temat do zamknięcia. Zmiana softu rozwiązała problem.