Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe, mikrofalowe układy od Analog Devices

ghost666 18 Kwi 2017 13:01 1131 0
 • Nowe, mikrofalowe układy od Analog Devices
  Analog Devices wprowadziło do swojej oferty dwa nowe układy mikserów mikrofalowych. Elementy te dedykowane są do pracy w zakresie kilkudziesięciu gigaherców, w urządzeniach takich jak systemy pomiarowe, telekomunikacyjne czy radarowe.
  Nowe, mikrofalowe układy od Analog Devices
  Pierwszy z układów, HMC8191 to pasywny, szerokopasmowy mikser I/Q MMIC, który może być wykorzystany jako mikser do odrzucania obrazu element odbiornika mikrofalowego lub jako scalony upconverter w transceiverze. Zakresy częstotliwości wejściowych dla sygnałów RF jak i oscylatora lokalnego wynoszą od 6 GHz do 26,5 GHz a pasmo IF od napięcia stałego (DC) do 5 GHz. HMC8191 to idealny układ dla urządzeń, które wymagają szerokiego zakresu częstotliwości wejściowych, doskonałych parametrów RF i prostego układu, który nie wymaga wielu elementów zewnętrznych jak i nie zajmuje wiele miejsca na płytce drukowanej. Pojedynczy mikser oparty o HMC8191 jest w stanie zastąpić szereg różnych wąskopasmowych mikserów, co minimalizuje wyciekanie sygnału LO i zapewnia lepszą integralność sygnałów.

  Dzięki wykorzystanej architekturze sekcji I/Q układ HMC8191 oferuje doskonałe odrzucenie obrazów sygnału, co eliminuje konieczność korzystania z drogich filtrów wyjściowych dla niepożądanych składowych. Mikser zapewnia także doskonałą izolację sygnałów na interfejsach LO-RF i LO-IF, co redukuje przeciekanie sygnału oscylatora lokalnego i zwiększa integralność sygnałów wyjściowych.

  Dzięki pasywnej pracy HMC8191 nie wymaga żadnego źródła zasilania DC. Między innymi dzięki temu układ ten oferuje niższy poziom szumów w porównaniu do mikserów aktywnych, a także zapewnia większy zakres dynamiki pracy jak i precyzji sygnałów wyjściowego.

  Układ HMC8191 produkowany jest w technologii MESFET z arsenku galu (GaAs). Element ten produkowany jest w niewielkiej obudowie LFCSP o 24 wyprowadzeniach i wymiarach zaledwie 4 mm x 4 mm. Układ dedykowany jest do pracy w szerokim zakresie temperatur od -40°C do 85°C.

  Nowe, mikrofalowe układy od Analog Devices
  Drugi z zaprezentowanych układów - HMC1063LP3E to także mikrofalowy mikser I/Q MMIC. Produkowany jest on w obudowie do montażu powierzchniowego. Element ten stworzono w technice bezołowiowej.

  Mikser ten wykorzystany może być do odrzucania obrazu sygnału lub jako upconverter. W elemencie tym zintegroani standardowy, podwójnie zbalansowany mikser Hittite oraz hybrydową komórkę 90° opracowaną przez Analog Devices. Ten ostatni element produkowany jest poprzez produkcję diod Schottkiego z GaAs. Hybrydowy blok kwadraturowy dla mniejszych częstotliwości wykorzystany został do generacji częstotliwości pośredniej 1000 MHz w układzie.

  Opisywany element jest znacznie mniejsze niż klasycznie używane rozwiązania hybrydowe. Wykorzystana obudowa pozwala także na eliminację konieczności lutowania bezpośrednio do struktury półprzewodnikowej - wystarczy wykorzystać klasyczne techniki montażu układów scalonych w obudowach SMD.

  Źródło: Materiały prasowe Analog Devices

 
Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson