Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wideodomofon KOCOM KVM604 - kamera ABAXO C-400B - samoistne wywoływanie

Mike2017 18 Apr 2017 13:24 1878 9
    Mike2017
    Level 7  
    Wideodomofon KOCOM KVM604 współpracuje z kamerą ABAXO C-400B. Po kilku latach eksploatacji w pewnym momencie zarówno przy kamerze jak i monitorze samoistnie (bez naciskania przycisku wywołania na panelu z kamerą) zaczął włączać się sygnał wywołania. Uruchamia to podgląd na monitorze. Jeżeli nie podnoszę słuchawki po krótkiej chwili gaśnie monitor co od razu powoduje kolejne wywołanie i tak wkoło aż do wyłączenia zasilania monitora. Wykluczyłem przyczyny spowodowane uszkodzeniem kabla a więc problem tkwi w urządzeniach (kamerze lub monitorze). Czy ktoś ma jakieś sugestie? Dziękuję. :)
    Mike
    Zbych034
    Level 38  
    Sprawdzić przycisk kamery.
    marqqv
    Level 32  
    Jak wygląda elektronika przy kamerze nie jest narażona na wilgoć lub już uległa uszkodzeniu pod wpływem jej działania . Rozbierz i sprawdź.
    Mike2017
    Level 7  
    Przycisk przy kamerze jest w porządku. Sprawdzałem.
    suworow
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Mike2017 wrote:
    Wykluczyłem przyczyny spowodowane uszkodzeniem kabla a więc problem tkwi w urządzeniach (kamerze lub monitorze)
    Mike2017 wrote:

No to dość szybko i bezboleśnie wykluczył kolega dwie najbardziej prawdopodobne przyczyny.
    Można spytać jak kolega to sprawdzał, po czym wnosi że kabel i przycisk są ok?
    pozdrawiam

ps. przypominam o poprawieniu tytułu
    Mike2017
    Level 7  
    Ani szybko ani bezboleśnie ale już wykluczyłem. Kolega odłączył od obu urządzeń (monitora i kamery) istniejący kabel i zastąpił go nowym jeszcze nieużywanym a usterka nie ustała. Panel z kamerą kolega rozebrał i "organoleptycznie" stwierdził, że przycisk i miniswitch pod nim pracują poprawnie.

pozdrawiam
    suworow
    Mike2017 wrote:
    Panel z kamerą kolega rozebrał i "organoleptycznie" stwierdził, że przycisk i miniswitch pod nim pracują poprawnie.

Poprawna praca nie eliminuje pracy " na ochotnika". Najlepiej wylutować switch i poobserwować.
    pozdrawiam
    marqqv
    Level 32  
    Zaobserwowałeś czy dzieje się to nie zależnie od pogody czy np. jak pada deszcz , duży wiatr ? Jak kolega to oglądał czy nie zauważył wilgoci , jest obudowa szczelnie domknięta ?
    Mike2017
    Level 7  
    Dzień dobry
    Problem rozwiązał konserwator domofonów przez telefon. Po opisie objawów orzekł, że przyczyna to niesprawny switch przy kamerze lub mechanicznie blokowany przycisk wywoławczy. Postawiłem na drugą opcję i jak dotąd wideofon działa poprawnie. Zamieniłem uszczelki przy przycisku na sprężynę cofającą przycisk. Takie rozwiązanie było we wcześniejszym panelu z kamerą. Brak uszczelki może spowodować penetrację wilgoci i uszkodzenie switcha (skrócenie jego żywotności)! Wybrałem mniejsze zło pozwalające przedłużyć funkcjonowanie wideofonu mam nadzieję na następnych kilka lat. Zobaczymy. :)
    pozdrawiam
    suworow
    Mike2017 wrote:
    Problem rozwiązał konserwator domofonów przez telefon. Po opisie objawów orzekł, że przyczyna to niesprawny switch przy kamerze lub mechanicznie blokowany przycisk wywoławczy

A gdy sugerowaliśmy taką właśnie przyczynę usterki to kolega napisał:
    Mike2017 wrote:
    :)