Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podnośnik Elektro-hydrauliczny - podłączenie instalacji.

18 Apr 2017 13:27 1638 8
  • Level 2  
    Witam, Mam problem z podłączeniem instalacji elektrycznej w podnośniku nożycowym modelu QJYJ30. Po podłączeniu zasilania, podnośnik dostaje prąd i jest podłączony na 2 fazach ale nie chce się podnosić ani opuszczać tylko buczy. Jak podłączam na 3 fazy zawsze mi jedną wyrzuca. Jest podłączony do różnicówki 3 fazowej C16. Może ktoś już miał do czynienia z takim podnośnikiem i wie co jest nie tak? Mam zdjęcia i schemat w załączniku.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 39  
    Dotychczas był podłączony w układzie z różnicówką?
  • Level 2  
    Mogę spróbować go na sucho ale czemu na 2 fazach dostaje prod i przechodzi przez termik, a nic się nie rusza tylko buczy jak by brakowało mu 3 fazy, a jak podłącze 3 fazę to zawsze wywala 1 fazę ( B) środkowa myślałem że może różnicówka jest za słaba. to jest nowy sprzęt wiec tez nie chciał bym go spalić :)

Dodano po 5 [minuty]:

any56 wrote:
    Dotychczas był podłączony w układzie z różnicówką?

Nie był wo gole podpięty pod różnicówkę nawet kabla nie było.
  • Level 43  
    Wiesz jak mu podlaczyleś 2f zamiast 3f to już go mogłeś spalić. Pomiar prądu i rezystancja uzwojenia silnika. To się dowiesz co i jak. Bo na razie to nic nie wiadomo na temat jakie zabezpieczenie ci zadziałało.
  • Level 32  
    Właśnie dlatego - sprawdzisz czy usterka jest w sterowaniu czy na odcinku zasilającym silnik, jeżeli ci sterowanie ruszy, koniecznie zmierz czy masz 3 fazy na wyjściu z termika, jeżeli tak -99% usterka siedzi na odcinku od termika do silnika (przewód, zaciski na silniku, sam silnik).
  • Moderator of Electrical engineering
    A może by tak jeszcze zdjęcie puszki przyłączowej i tabliczki zaciskowej silnika. Oczywiście kolega sprawdził możliwość uszkodzenia mechanicznego ( czy silnik się luźno kręci).
  • Level 39  
    Witam
    Podnośnik wiadomo na 100 procent zasilany z sieci trójfazowej (zaciski A,B,C dodatkowo PE).
    Sprawdzenie powiedzmy w takiej kolejności;
    -odłącz silnik od termika -sprawdź czy nie wybija zabezpieczenia (S-y)
    -jeżeli nie wybija ,sprawdzenie przejścia przez termik i stycznik(czy są wszystkie fazy)
    -sprawdzenie samego silnika (uzwojenie,prawidłowe podłączenie według tabliczki znamionowej silnika)
    -sprawdzenie transformatora(zasilany 380V)czy nie uszkodzony
    -i oczywiście sprawdzić czy są wszystkie fazy na zaciskach ABC,zacisk PE prawidłowo podłączony do PE, a nie przypadkiem do N.
    Ważne w tego typu podnośniku jest zachowanie odpowiedniej kolejności faz,by pompa miała odpowiedni kierunek obrotów ,gdy naciskamy przycisk podnoszenie.
    Pozdrawiam.
  • Level 2  
    Witam. Z podnośnikiem już sobie poradziłem okazało się ( trochę śmieszne ) że koleś miał w piwnicy następną skrzynkę i tam też była różnicówka 2 fazowa, ale połączył ją sobie 2 razem i najlepsze że one były przystosowane na 230~V a podnośnik potrzebował na rozruch 380~V. Ja w garażu zamontowałem różnicówkę 3 fazowa 400~V i jak zmieniłem w piwnicy (co raczył mi w końcu powiedzieć) na 3 fazową 400~V od razu zaczął chodzić bez żadnego problemu :).
    Dziękuję wszystkim za pomoc i pomysły :)