Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektronarzędzia i narzędzia pomiarowe Bosch do prac podłogowych

Narzędzia Bosch 18 Apr 2017 13:52 3459 5
Bosch
 • #1
  Narzędzia Bosch
  Level 11  
  Elektronarzędzia i narzędzia pomiarowe Bosch do prac podłogowych
  Jedną z ważnych i stosunkowo czasochłonnych prac wykończeniowych lub remontowych jest układanie podłóg – i to niezależnie, czy są to podłogi z płytek, drewniane parkiety, czy panele. To także jeden z ostatnich etapów prac. Po położeniu podłóg remontowane pomieszczenia zaczynają powoli przypominać dom gotowy do zamieszkania, a inwestorzy zaczynają nerwowo odliczać dni do przeprowadzki. Stąd tak duże ich oczekiwanie wobec ekip remontowych, aby te prace wykonane były szybko i bezproblemowo.

  Takie wyzwanie zostało postawione przed Krzysztofem Czyżniewskim, szefem ekipy remontowej i właścicielem firmy budowlanej Pabud. Inwestorom, właścicielom domu jednorodzinnego w podwarszawskim Józefosławiu, zależało, aby jak najszybciej wprowadzić się do nowego domu, dlatego wykonanie prac powierzyli zaufanej firmie, która używa profesjonalnego sprzętu oraz zapewnia szybkość i jakość wykonanych prac.
  Stosowanie lasera do zastosowań płytkarskich to już standard, ale ekipa Pabudu po raz pierwszy do tego typu prac użyła lasera do układania płytek Bosch GTL 3 Professional. To łatwy w użyciu, obsługiwany zaledwie jednym przyciskiem laser umożliwiający szybkie układanie płytek dzięki dodatkowej, trzeciej linii lasera nachylonej pod kątem 45 stopni.

  Elektronarzędzia i narzędzia pomiarowe Bosch do prac podłogowych

  "Sprawdzenie i wyznaczenie kątów na dużych odległościach laserem GTL 3 w porównaniu z tradycyjnymi metodami trwa dosłownie moment. Potem można zabrać się już za układanie płytek, co dzięki dodatkowej, trzeciej linii lasera jest wyjątkowo precyzyjne i bardzo szybkie. To ważne zwłaszcza w przypadku coraz popularniejszych dużych płytek." - potwierdza szef ekipy. Projekt zakładał ułożenie płytek w kilku sąsiednich pomieszczeniach na parterze, co wymagało dokładnego rozplanowania ich ułożenia. "GTL 3 Professional ma większy zasięg w porównaniu do zielonego lasera, którego wcześniej używałem. Dzięki temu mogłem bez problemu przedłużyć linię odniesienia do kolejnych pomieszczeń." - dodaje.
  Laser GTL 3 Professional przydał się także na styku pokoju dziennego i kuchni, gdzie panele podłogowe miały sąsiadować z podłogą wyłożoną płytkami. "Wystarczy ustawić laser na granicy płytek, a prostopadły promień lasera wyznaczy linię wzdłuż której należy ułożyć panel." - pokazuje Czyżniewski.

  Elektronarzędzia i narzędzia pomiarowe Bosch do prac podłogowych

  Gdy przyszedł czas na układanie paneli, ekipa sprawnie rozłożyła ukośnicę i podłączyła ją do odkurzacza. Ukośnica to podstawowe narzędzie używane podczas układania podłóg drewnianych. Pozwala na szybkie i precyzyjne przycięcie pod wymiar paneli, drewnianych desek podłogowych i listew dekoracyjnych. Tym razem ekipa Pabudu po raz pierwszy korzystała z ukośnicy do paneli Bosch GCM 8 SJL Professional. To narzędzie o największej w swojej klasie szerokości cięcia w poziomie wynoszącej aż 312 mm.

  Elektronarzędzia i narzędzia pomiarowe Bosch do prac podłogowych

  "To model stworzony do takich prac. Ukośnicą Bosch można ciąć nawet najszersze panele i to pod dowolnymi kątami – zarówno w pionie, jak i poziomie. Spodobały mi się również wysuwane podpory boczne, które ułatwiają precyzyjne cięcie nawet najdłuższych paneli, oraz laser wskazujący linię cięcia tarczy.” - uśmiecha się szef ekipy. „Warto wspomnieć także o wydajnym odsysaniu pyłu. Gdy ukośnicę podłączy się do profesjonalnego odkurzacza, nie widzę żadnego problemu z pracą nawet w zamieszkałych pomieszczeniach." - dodaje.

  Elektronarzędzia i narzędzia pomiarowe Bosch do prac podłogowych

  W każdym pomieszczeniu znajdą się jednak miejsca wymagające nietypowego przycięcia paneli, np. narożniki, okolice słupów stropowych czy drzwi balkonowych. "Ukośnica jest doskonała do prostych i podłużnych cięć, ale nie sprawdzi się do prac w trudno dostępnych miejscach. Czasami nawet wyrzynarka niewiele pomoże." - kręci głową Czyżewski. Tym razem do precyzyjnego docięcia paneli ekipa użyła narzędzia wielofunkcyjnego GOP 40-30 Professional. Dzięki szerokiej gamie osprzętu z systemem mocowania Starlock po docięciu paneli narzędzie wielofunkcyjne zostało przejęte przez kolejnego pracownika właśnie wycinającego otwory w suficie podwieszanym. Wystarczył moment, aby po zwolnieniu blokady zdjąć brzeszczot segmentowy i założyć inny, przystosowany do cięcia wgłębnego.

  Elektronarzędzia i narzędzia pomiarowe Bosch do prac podłogowych

  "Narzędzia GOP używam od niedawna, ale już doceniam wielość jego zastosowań. Przekonuję się, że warto być na czasie z nowinkami technicznymi, bo pozwalają one zwiększyć tempo prac przy zachowaniu ich wysokiej precyzji." - podsumowuje Krzysztof Czyżewski. Już wkrótce wszystkie podłogi będą gotowe, a inwestorzy zbliżą się o kolejny krok do upragnionej przeprowadzki.


  Co myślicie o opisanych narzędziach?


  Zgoda na promocję //gulson
 • Bosch
 • #2
  Zbych034
  Level 38  
  Pracowity pan, sam pracuje na wszystkich maszynach :D
 • Bosch
 • #3
  Manko86
  Level 6  
  Bo to Polska tutaj trzeba być od wszystkiego czego efektem jest, że jest się do niczego. W USA mają inne podejście ktoś jest od widelca, ktoś od łyżki, a ktoś inny od czegoś tam innego dlatego stoją tak wysoko.
 • #4
  Topolski Mirosław
  Moderator of Electrical engineering
  No właśnie to jest Polska i w wypowiedziach kolegów nic na temat maszyn no cóż głos zabierają doświadczeni specjaliści od ......?
 • #5
  Zbych034
  Level 38  
  Mirek wpis był pod artykułem reklamowym. Bez pracy na tych maszynach trudno coś konkretnego napisać. Sam to widzisz po swoim wpisie :D :D :D
 • #6
  Topolski Mirosław
  Moderator of Electrical engineering
  Dlatego uważam że takie wpisy pod artykułem nic nie wnoszą, albo piszę na temat pracy maszynami (swoje doświadczenia) albo nic bo to forum techniczne a nie plotkarskie. :wink: