Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 40pfh5500/88 plus dysk - Połączenie smart tv z dyskiem sieciowym

Jlx 18 Kwi 2017 17:23 528 2
  • #1 18 Kwi 2017 17:23
    Jlx
    Poziom 1  

Dzień Dobry,
    Jestem nowa na forum i nie byłam w stanie znaleźć jak na razie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie w czeluściach internetu.
    Przymierzam sie do zakupu dysku zewnetrznego z wifi do archiwizacji wykonanych projektów, ale który służyłby jednocześnie za dysk ogólnodostępny dla wszystkich urządzeń, które posiadam w domu.
    Wybór padł na Wd my obok live z racji pojemności i przystępnej ceny.
    O ile sposób połączenia sie dysku z komputerem jest dla mnie jasny, o tyle zastanawiam sie czy dysk będzie widoczny dla telewizora po podłączeniu go do routera.
    Posiadam telewizor philipsa 40pfh5500/88 na androidzie.
    Byłabym dozgonnie wdzięczna za pomoc

0 2
  • #2 19 Kwi 2017 12:36
    Polon_us
    Poziom 40  

Jlx napisał:
    o tyle zastanawiam sie czy dysk będzie widoczny dla telewizora po podłączeniu go do routera.

Instrukcja telewizora wyraźnie mówi, że jest to możliwe.
    Zakładam tu, że router ma możliwość podłączenia dysku jako NAS.
    Warunkiem koniecznym jest obecność Tv i dysku w tej samej sieci domowej.

Instrukcja TV -> Link

0
  • #3 19 Kwi 2017 19:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Jlx napisał:
    Przymierzam sie do zakupu dysku zewnetrznego z wifi do archiwizacji wykonanych projektów

Transfer takiej ilości danych przez wifi i to jeszcze bezpośrednio na dysk - zły pomysł.
    Zakupić dysk zewnętrzny z portem RJ45 i taki podłączyć do routera.
    W razie problemów z wifi podłączysz komputer do routera przewodem i tak przekopiujesz dane na ten dysk - a rolę wifi będzie pełniła Twoja sieć domowa z wykorzystaniem sieci generowanej przez router a nie kolejnej utworzonej z wifi tego dysku.

0