Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kiano elegance by zanetti 9.7 - zwiecha na logo KIANO

18 Kwi 2017 20:56 2859 18
  • Poziom 9  
    Witam

Mam pytanie a zarazem prośbę o pomoc próbowałem aktualizować tablet przez recovery i nieopatrznie chyba wybrałem rkimage... i to był raczej błąd niby zaczął się aktualizować ale po wszystkim zaświeca się tylko ekran z napisem KIANO i dalej nic do recovery nie mogę wejść.

czy da się coś jeszcze zrobić żeby go ożywić bo nie ukrywam że to nie moja zabawka i nie chciałbym żeby padła

pozdrawiam Goodgulf
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Podłącz tablet pod zasilacz włącz go i odczekaj może po aktualizacji potrzeba trochę czasu aby się uruchomił.

Dodano po 1 [minuty]:

Podłącz tablet pod zasilacz włącz go i odczekaj może po aktualizacji potrzeba trochę czasu aby się uruchomił. A skąd miałeś aktualizację ? Przez recovery zazwyczaj aktualizuje się z pliku update z karty micro SD.
  • Poziom 43  
    goodgulf napisał:
    Mam pytanie a zarazem prośbę o pomoc próbowałem aktualizować tablet ...
    Robiłeś to co opisano na TUTAJ na stronie producenta?

gradek83 napisał:
    Przez recovery zazwyczaj aktualizuje się z pliku update z karty micro SD.
    Nieprawda - to zależy od producenta.
  • Poziom 9  
    Tak próbowałem najpierw w ten sposób ale niestety RKBatchTool nie chciał zobaczyć urządzenie widocznie. Złe sterowniki - no nic. Po podłączeniu do komputera jednak system coś zgłasza, wiec jeszcze spróbuje, a plik upgrade.img miałem z netu, ale niestety nie jestem wstanie przypomnieć sobie skąd. Ponoć to Android 4.4 dla tego tabletu.
  • Poziom 43  
    Zacznij od ściągnięcia prawidłowych plików i prawidłowych sterowników, zgodnie z instrukcją producenta.
  • Poziom 39  
    goodgulf napisał:
    upgrade.img

Przez recovery mode tego nie wgrasz jedynie za pomocą RKBatchTool

Ten tablet z tego co się orientuję jest w dwóch wersjach z 3G i bez tak jak przedmówca pisał ściągnij prawidłowy plik konkretnie pod twój model. Oprogramowanie szukaj na stronie producenta lub na gryzoniu. Jeśli jesteś pewny że masz tablet na chipsecie Rockchipa to tu masz sterowniki. Jeśli masz win 10 instaluj sterowniki bez podpisu cyfrowego.
  • Poziom 9  
    Zainstalowałem podane stery przez ciebie i na win 7 i na 10 z takim efektem kiano elegance by zanetti 9.7 - zwiecha na logo KIANO
    ale RKBatchTool dalej nie widzi urządzenia
  • Poziom 39  
    1)wyłącz tablet całkowicie wciśnij VOLUME+ i trzymaj
    2 podłącz kabel usb po czasie wykryje ci nowe urządzenie powinno ci zainstalować sterowniki
    3) Po zainstalowaniu sterowników odpal RKBatchTool i załaduj plik .img i kliknij na RESTORE
  • Poziom 9  
    no niestety wyłącz znaczy spowodować ze ekran zgaśnie mogę tylko wciskając reset a i tak po podpięciu usb na vol - a i tak pokazuje w menadżerze "Android ADB Interface i nic poza tym RKBatchTool dalej go nie widzi
    "
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Podepnij tablet pod USB wciśnij i trzymaj VOLUME- i nie puszczaj i teraz wciśnij na 5s przycisk reset zwolnij reset i powinno wykryć nowe urządzenie. Ewentualnie sprawdź to samo ale z VOLUME+
  • Poziom 43  
    goodgulf napisał:
    tak po podpięciu usb na vol -
    Najpierw wciskasz Volume- i trzymając go wkładasz wtyk USB.
  • Poziom 9  
    no niestety max co mi sie udało uzyskać to: kiano elegance by zanetti 9.7 - zwiecha na logo KIANO

p.s. czasami się zdarzą że tablet ćwierknie jak wróbelek :)
  • Poziom 43  
    To wskaż ręcznie sterowniki, masz je w pliku ze strony producenta.
  • Poziom 39  
    goodgulf napisał:
    no niestety max co mi sie udało uzyskać to

Jest postęp mając cos takiego kliknij na nieznane urządzenie prawym przyciskiem myszki i wybierz opcję odinstaluj następnie jeśli pobrałeś sterowniki te co ci dałem lub od producenta odpal jako administrator DriverInstall.exe zainstaluj a następnie w Menadżer urządzeń odśwież urządzenia i sterowniki się zainstalują albo ręcznie tak jak Freddy sugeruje czyli wskaż ich lokalizację mając system 64bit będzie to ścieżka : ...\DriverAssitant_v4.4\Driver\x64\win8\rockusb.inf
  • Poziom 9  
    No niestety nie idzie w tę stronę. Jeszcze przypomniałem sobie ze na starym lapku laptopie mam XP. Może tam się uda. Ale to później. Eh mam nadzieję że uda się go uratować.
  • Poziom 39  
    goodgulf napisał:
    No niestety nie idzie w te stronę

Robisz to z tą opcją ?
  • Poziom 9  
    Tak ale głownie robiłem to na win7 32b a 10 mam x64
  • Poziom 43  
    Przecież w paczce ze strony producenta masz też drivery do 64bit.
    W pliku masz też instrukcję jak uruchomić i postępować.
    Cytat:
    Najpierw należy zainstalować sterowniki urządzenia dla systemu Windows
    – aby zainstalować sterowniki należy nacisnąć przycisk Vol + w tablecie
    – podłączyć urządzenie za pomocą kabla USB do komputera
    – nacisnąć przycisk Power na około 3-4 sekundy, cały czas trzymając naciśnięty
    przycisk VOL +
    – puszczamy obydwa przyciski, komputer zasygnalizuje nam wykrycie nowego
    urządzenia

Przepraszam za moją pomyłkę odnośnie Vol-.
  • Poziom 9  
    Dziękuje bardzo za waszą nieocenioną pomoc. Szczególnie dziękuje gradek83 wg jego wskazówek udało się finalnie ożywić tego tableta a było to tak. Odpaliłem stary laptop z Win XP, podpiąłem tableta, wcisnąłem vol+ i reset na parę sek. po tym win wykrył rockusb device i wtedy XP łyknął stery sterowniki. Inne systemy nie chciały. Odpaliłem RKBatchTool który początkowo nie widział urządzenia, to powtórzyłem kombinacje z vol+ i resetem i wykrył i już z górki. Wrzuciłem plik update.img dla tego tableta z andkiem Android'em 4.4.2 i oczywiście restore i poszło, działa.

Poprawiłem pisownię, oraz usunąłem slang.
    Dbaj o nią proszę, szanując tym samym czytających. RADU23