Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryzator-Pastuch elektryczny

sebek1121 18 Apr 2017 21:26 2511 4
 • #1
  sebek1121
  Level 6  
  Witam

  Mam pewne pytanie a mianowicie zamontowałem pastucha u siebie na ogrodzeniu ponieważ trzymam na stawie bażanty bez siatki z gory i lis mi wszystkie wybrał pastuch jest zamontowany 60cm od ziemi co 3m jest zamontowany izolator na słupku i drut jest w izolatorach drugi drut idzie pod górą na wysokości 1.7m wszystko działa ładnie tylko jak drut w którymś miejscu dotyka siatki do automatycznie ogrodzenie przestaje kopać można sobie trzymać drut w ręce i zero kopnięcia tylko w miejscu styku druta z siatką iskrzy i moje pytanie jest takie czy da rade coś zrobić żeby pomimo tego że drut dotknie siatkę kopał z pełną mocą ??
 • #2
  Ronin64
  Level 35  
  Jeśli siatka w jakiś sposób łączy się z ziemią to niestety nie da się. Zadbaj o to by drut od pastucha nie mógł dotknąć siatki.
 • #3
  jarek_lnx
  Level 43  
  Żeby prąd mógł popłynąć, obwód musi się zamknąć. Prąd płynie przez przewód na izolatorach, przez ciało do ziemi i ziemią wraca do elektryzatora. Kiedy obwód zamknie się przez siatkę do ziemi, a siatka jest uziemiona przez słupki, oporność w obwodzie jest znacznie mniejsza, napięcie spada prawie do zera, dlatego nie kopie, nic na to nie poradzisz po prostu nie można dopuścić do zwarcia.

  Rozumiem że chcesz aby ten pastuch zniechęcił lisa. Przyznam że sam kiedyś walczyłem z psem, który wchodził po siatce i zapewnienie skuteczności pastucha wcale nie było łatwe.

  Problem polega na takim zamontowaniu drutu pod napięciem żeby nie dało się go ominąć. Drut nisko miał tą wadę że można go było przeskoczyć, drut nad siatką działał za późno i za krótko, choć kopało pies lądował zawsze po drugiej stronie.
 • #5
  andrzejsadowski12
  Level 12  
  Witam. Tez miałem ten problem. W moim przypadku pomogło tylko więcej drutów. Stworzyłem coś na zasadzie siatki leśnej, czyli połączyłem wszystkie druty poziome pionowym. Na 3m między słupkami dawałem co 50 cm pionowy drut. Pomogło Coś na podobie tej siatki
  Elektryzator-Pastuch elektryczny