Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zastosować sumę warunków dla wyfiltrowanych danych?

tok13 18 Kwi 2017 21:26 927 8
  • #1 18 Kwi 2017 21:26
    tok13
    Poziom 12  

jak zastosować sumę warunków albo nawet choćby suma jeżeli dla wyfiltrowanych danych, czy masz jakiś pomysł żeby nie liczył mi ukrytych komórek tylko te wyfiltrowane?

0 8
  • #2 19 Kwi 2017 07:10
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

SUMY.CZĘŚCIOWE(9;zakres) Kryteria filtrowania (warunki dla sumy) zastosuj w wielu kolumnach.

1
  • #3 19 Kwi 2017 07:36
    tok13
    Poziom 12  

możesz troszkę jaśniej?

0
  • #6 19 Kwi 2017 17:55
    tok13
    Poziom 12  

adamas_nt napisał:
    Najlepiej działać na przykładzie. Pojęcia nie mam jaki masz układ danych, dlatego w moim, najprostszy.

Przykład jest prosty ale niestey suma warunków przeszukuje mi cały zakres łącznie z ukrytymi komórkami a chodzi o to ażeby przeszukiwała tylko wyfiltrowane dane i tego nie wiem jak zrobić

0
  • #7 20 Kwi 2017 03:37
    lanzul
    Poziom 26  

tok13 napisał:
    adamas_nt napisał:
    Najlepiej działać na przykładzie. Pojęcia nie mam jaki masz układ danych, dlatego w moim, najprostszy.

Przykład jest prosty ale niestey suma warunków przeszukuje mi cały zakres łącznie z ukrytymi komórkami a chodzi o to ażeby przeszukiwała tylko wyfiltrowane dane i tego nie wiem jak zrobić

:?: :?: :?:
    Jak to cały zakres ?

Poniżej działanie Suma.Pośrednia(9,itd.)
    W pierwszym przebiegu filtrowanie po "CD", a w drugim po "2" - widać że suma się zmienia ... to jakiego wyniku właściwie kolega tok13 oczekuje ?
    jak zastosować sumę warunków dla wyfiltrowanych danych?Suma.pośre...a_.xls.jpg Download (11.87 kB)
    Suma.pośre..ia_.zip Download (9.57 kB)

0
  • #8 20 Kwi 2017 10:13
    Prot
    Poziom 30  

lanzul napisał:

Funkcja Suma.Pośrednia używana była do Excela 2003, potem wprowadzono bardziej rozbudowaną funkcję SUMY.CZĘŚCIOWE(funkcja_nr;odw1;[odw2];...).

Właśnie tutaj może leżeć problem autora postu gdyż dla sumowania wartości "bez ukrytych" należy wstawić jako argument funkcja_nr wartość 109 zamiast typowej tu wartości 9 (sumowania wszystkich elementów zakresu :D ).

0
  • #9 20 Kwi 2017 15:53
    lanzul
    Poziom 26  

Prot napisał:
    lanzul napisał:

Funkcja Suma.Pośrednia używana była do Excela 2003, potem wprowadzono bardziej rozbudowaną funkcję SUMY.CZĘŚCIOWE(funkcja_nr;odw1;[odw2];...).

Właśnie tutaj może leżeć problem autora postu gdyż dla sumowania wartości "bez ukrytych" należy wstawić jako argument funkcja_nr wartość 109 zamiast typowej tu wartości 9 (sumowania wszystkich elementów zakresu :D ).

:| ... o panie dziejku dobrodziejku ... "to ja żem zatrzymał sie panie na narzyndziach z epoki średniego bronzu ynterglacjalnego" :?: :!: ... :|

0