Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony MEX-BT3800U - Nie działają klawisze (działa włączanie i regulacja głosu)

dzony92 18 Kwi 2017 21:47 861 3
  • #1 18 Kwi 2017 21:47
    dzony92
    Poziom 19  

Witam wszystkich.
    Raptownie przestały działać mi prawie wszystkie klawisze w radiu. Działa jedynie włączanie/wyłączanie/zmiana źródła oraz regulacja głośności.
    Pozostałe funkcje działają z pilota. Nie może tu być winy w podłączeniu bo radyjko grało przez kilka lat.
    Wcześniej zacinał się przycisk od przełączania piosenek do przodu (najczęściej używany). Początkowo zacinał się ale odskakiwał i działał jak należy. Ostatnio zawiesił radio i musiałem resetować. Od tej pory działają tylko wspomniane dwa.
    Trochę czytałem o tym, że jeden przycisk może blokować cały panel. Zmierzyłem miernikiem i dwa styki mają zamknięty obwód (bez znaczenia czy przycisk jest naciśnięty czy nie).
    Proszę o pomoc czy te styki odpowiadają za przełączanie do przodu lub jeśli nie to co może być przyczyną.
    Pozdrawiam.

Sony MEX-BT3800U - Nie działają klawisze (działa włączanie i regulacja głosu)

0 3
  • #2 18 Kwi 2017 22:26
    antek1cza
    Poziom 30  

Witam

dzony92 napisał:
    co może być przyczyną
    Do wymiany włączniki i generalnie dosyć łatwo to sprawdzić naciskając je słychać (i czuć w dotyku) cichy strzask sprężystej blaszki.
    Jak ulegnie ona wyprostowaniu-odkształceniu to nie ma tego i wówczas może zwierać cały czas lub z przerwami.
    Takie zachowanie powoduje różne dziwne zachowania radia.
    Proponuję wymienić je wszystkie.

0
  • #3 18 Kwi 2017 23:05
    dzony92
    Poziom 19  

Wszystkie przyciski normalnie odskakuja.

0
  • #4 19 Kwi 2017 06:52
    antek1cza
    Poziom 30  

Ale sam kolega pisze

dzony92 napisał:
    zacinał się przycisk od przełączania piosenek do przodu (najczęściej używany)
    dzony92 napisał:
    Ostatnio zawiesił radio
    i dla tego proponuję wymianę.
    dzony92 napisał:
    Zmierzyłem miernikiem i dwa styki mają zamknięty obwód
    I tu zależy co było mierzone bo te włączniki mają cztery punkty lutownicze z tym, że dwa są zwarte z jednej strony i dwa z drugiej a dopiero między nimi jest włącznik.
    Z praktyki mogę powiedzieć , że to wcale nie są sporadyczne uszkodzenia.
    Wymieniałem już je nie jednokrotnie w dobrym sprzęcie np.Technics, Marantz i to nie jeden a czasem kilka sztuk.

0