Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który z tych odkurzaczy kupić dla alergika ?

Joe Johnson 18 Apr 2017 22:16 1593 8
    Joe Johnson
    Level 5  
    Hej !

Pytam i przy okazji się witam ! Co prawda zaglądałem na to forum wiele lat i miałem nawet inne konto ale czas ulatnia wiele rzeczy. Do sedna:
    Szukam odkurzacza dla alergika i zastanawiam się nad tymi:

1. ZELMER SILENTWELT ZVC605AP

2. Philips PerformerPro FC9197/91

3. Zelmer Flooris ZVC545AP

a) Czy warto dopłacać do Phillipsa ?

b) Flooris będzie lepszy od nie wymienionego tu tańszego Jupitera ?

c) Silentwelt --> kurcze tak mało o nim recenzji jest - co myślicie ?

Co powiecie ? Mieszkanie małe, parkiet i kafelki. Proszę o porady. Może macie jakąś inną propozycję w zanadrzu ?
    Barton-wlkp
    Level 21  
    Każdy z wymienionych będzie OK. Do Zelmera można dokupić worki flizelinowe, które dodatkowo poprawią filtrację powietrza na wylocie.
    Należy przy tym pamiętać o czystości filtra HEPA oraz o wentylacji pomieszczenia po zakończeniu odkurzania aby ograniczyć do minimum czas ekspozycji na ewentualne alergeny.
    Barton-wlkp
    Level 21  
    Niestety jego cena jest odbiegająca od stawki. Dodatkowo czyszczenie filtra cykolonowego to bezpośredni kontakt z zawartością co może stanowić problem dla alergika.
    Joe Johnson
    Level 5  
    Dzięki uprzejme za porady !

Z tych wymienionych faktycznie do Floorisa jest mi najbliżej. Phillips swoje kosztuje chociaż mają promocję, że oddają 23% Vat. Tak czy siak eksplatacja Phillipsa jest droga.
    mariuszp19
    Level 34  
    Dla alergika to polecam odkurzacz z filtrem wodnym. Mam alergika w domu i stwierdzam, że tylko filtr wodny daje radę. Zdaję sobie sprawę, że te są trochę droższe, no ale coś za coś. Poza tym odpada ciągłe dbanie o czystość filtrów - tu wylewasz po prosu brudną wodę do kibla, płuczesz zbiornik i masz czysto.
    Rezystor240
    Level 41  
    mariuszp19 wrote:
    Poza tym odpada ciągłe dbanie o czystość filtrów - tu wylewasz po prosu brudną wodę do kibla, płuczesz zbiornik i masz czysto.

Dokładnie tak, tylko musisz poświęcić około 10 minut na tę czynność po każdym użyciu.
    Poza tym taki odkurzacz nie przeżyje wywrotki, na przykład na progu.
    Joe Johnson
    Level 5  
    Dziękuje wszystkim za porady !

Zakupiłem: Zelmer Flooris ZVC545AP. Używamy go już miesiąc i mogę napisać tak:

PLUSY:
    - cichy jak na odkurzacz z tej półki cenowej,
    - wystarczająca moc na parkiet i kafelki,
    - nie ma smrodu odkurzania,
    - wykonanie na "4"
    MINUSY:
    - szczotka słabo się rusza na różne strony przy mocowaniu i trzeba ją po prostu ręcznie przekręcać, a potem równać z chwytakiem od rury, żeby symetrycznie odkurzać,
    - brakuje mi jakieś rączki przy odkurzaczu do swobodnego przenoszenia,

Generalnie nie ma co się dłużej rozwodzić na sprzęcie w tym przedziale cenowym. Jak się chce cuda to trzeba kupić Thomasa itp. za tysiąc złotych i więcej. Jesteśmy z żoną zadowoleni z Zelmera jeśli chodzi o jakość do ceny. Polecam zamawiać w internecie. Za różnicę cenową dokupiliśmy pełno worków i filtr HEPA kolejny ;)