Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Lenovo y700 - Uszkodzony SSD? "Illegal partiation table"

eDskIkenarF 19 Kwi 2017 03:48 459 3
  • #1 19 Kwi 2017 03:48
    eDskIkenarF
    Poziom 2  

Witam.
    Od około 10 miesięcy posiadam laptopa Lenovo y700. Miał swoje lepsze i gorsze dni (typu dropfy fps, klawiatura, która przestaje działać w trakcie gry -> konieczność robienia restartu komputera), niestety ze względu na pracę i brak zastępstwa w postaci innego laptopa odłożyłem oddanie go do serwisu na okolice czerwca.
    Pech chciał, że w jedno luźniejsze popołudnie stało się z nim coś i nie chce juz odpalić. Wszystko działało jak zwykle. Odpalam grę (brak problemow), mija jakiś czas, postanawiam zakończyć zabawę i wrócić do pracy, wiec wychodzę z gry by wrócić na pulpit. Tutaj pojawia się pierwszy problem. Myszka strasznie laggowała/zacinała się -> ponowne uruchomienie komputera (nie pamiętam już czy restart z pulpitu czy "zewnętrznie"). Wita mnie ekran z napisem lenovo a następnie mam przed oczami to:
    Laptop Lenovo y700 - Uszkodzony SSD? "Illegal partiation table"20170419_0..143.jpg Download (1.82 MB)
    Wchodzę w BIOS Setup następnie w zakładkę "Information". Widnieje tutaj dysk SSD (SandForce) i HDD.
    Laptop Lenovo y700 - Uszkodzony SSD? "Illegal partiation table"20170419_0..823.jpg Download (1.2 MB)
    Natomiast w zakładce "Boot" SSD przypisany jest (?) do HDD (niestety nie znam się, nie wiem czy to powinno tak wyglądać czy nie):
    Laptop Lenovo y700 - Uszkodzony SSD? "Illegal partiation table"20170419_0..840.jpg Download (1.96 MB)

Z USB z wgranym miniWindowsem (Patriot Memory) wchodzę w Mój Komputer i widzę dyski z innymi nazwami, ale podejrzewam ze mój C pokazuje się tutaj jako B (chociaż pewny nie jestem). Reszta to podzielony HDD:
    Laptop Lenovo y700 - Uszkodzony SSD? "Illegal partiation table"20170419_0..628.jpg Download (1.81 MB)
    Interakcja z B kończy się tym:
    Laptop Lenovo y700 - Uszkodzony SSD? "Illegal partiation table"20170419_0..641.jpg Download (2.85 MB)
    Następnie daje Anuluj i dostaje w odpowiedzi:
    Laptop Lenovo y700 - Uszkodzony SSD? "Illegal partiation table"20170419_0..701.jpg Download (2.34 MB)
    A na C znajdują się te pliki:
    Laptop Lenovo y700 - Uszkodzony SSD? "Illegal partiation table"20170419_0..749.jpg Download (2.82 MB)
    Został utworzony przez pendrive jeśli dobrze rozumiem.
    Z ciekawości udaję się do Computer Management -> Zarządzanie Dyskami:
    Laptop Lenovo y700 - Uszkodzony SSD? "Illegal partiation table"20170419_0..616.jpg Download (1.72 MB)
    Po wejściu na Dysk 0 (nie zainicjowany) okazuje się ze jest to SandForce, który ma pojemność 0 MB:
    Po wciśnięciu PPM mam możliwość "zainicjowania dysku", niestety obawiam się że skończy się to utratą danych, a tego nie chcę.
    Próbowałem również opcji "napraw" po wpieciu USB z oryginalnym windowsem (wcześniej instalowanym na tym komputerze), ale każda próba wybrania jakiejkolwiek opcji w końcu stawała na komunikacie brzmiącym mniej więcej "Dysk, na którym został zainstalowany system jest zablokowany. Odblokuj dysk i spróbuj ponownie" albo "operacja nie została wykonana spróbuj iniej opchi" ect.
    Czy opisany problem oznacza, że dysk padł całkowicie, czy może jest opcja, że coś nie styka ew komputer ma problem z odczytanie i widzi dysk jako niesprawny/nie widzi go wcale?
    Ponadto, czy da się w jakiś sposób odzyskać dane jeśli ten dysk jest uszkodzony?
    (BTW: Jeśli ktoś napotkał podobne problemy z klawiatura i chciałby się podzielić doswiadczeniami/rozwiązaniem to również z chęcią przeczytam.)
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME