Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia na kablu HDMI - Po włączaniu urządzeń zanika obraz w tv

Fiflok 19 Kwi 2017 08:45 936 4
  • #1 19 Kwi 2017 08:45
    Fiflok
    Poziom 2  

Mam taki problem.
    Robiłem remont w mieszkaniu, na ścianie położyłem gipsowa imitacje cegły pod tym zrobiłem peszel i puściłem w nim kabel zasilający do gniazda pod TV i kabel do gniazda HDMI. Teraz dzieją się następujące rzeczy. Jeśli świeci się tylko światło jest ok. Jednak jak włączam światło w łazience (ledy) powoduje to jakieś zakłócenie i wyłącza obraz na 2 sek. To jest jeszcze do przebolenia. Jak włączę elektryczny piekarnik w kuchni to co jakiś czas znika obraz, pojawia się napis w stylu " twój tv nie posiada zabezpieczeń przed kopiowaniem naciśnij reset lub............. Problem HDCP" Czytając w necie o kablach HDMI piszą że na krótkich odległościach kabel za 20 zł a 100 nie ma różnicy, ale nikt nie pisał aby kłaść je z dala od zasilania. Mam kabel 5m w oplocie nie w gumowej izolacji. Niestety nie posiadam jego opakowania i parametrów, jest dość gruby ekranowanie na pewno jakieś posiada. Nie dam rady teraz tego rozdzielić, a nie po to puszczałem peszel w ścianie żeby teraz mi kable wisiały od tv do dekodera.
    Teraz moje pytanie, czy da się coś z tym zrobić, założyć jakiś anty zakłócacz na instalacje elektr lub wymienić kabel hdmi? Jeśli wymienić kabel to na jaki żeby miał bardzo dobre ekranowanie.

0 4
  • #2 19 Kwi 2017 10:20
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Możliwe że - sprawdź czy oświetlenie nie jest zasilane z tej samej fazy co komputer/telewizor.

0
  • #3 19 Kwi 2017 10:33
    Fiflok
    Poziom 2  

No tak, mam tylko jedna fazę do mieszkania. Budynek ma 30 lat :/
    Czyli nic nie da wymiana kabla HDMI?

0
  • #4 19 Kwi 2017 10:58
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Spróbuj pożyczyć inny kabel HDMI, jeżeli no-name, pewnie kabel nie jest ekranowany. ( może HDMI 1.4 )
    Stąd możliwe problemy. ( pisałeś że gruby i możliwe że ekranowany )

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo