Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowane totalnie fabryczne radio w Renault Master

Wieslaw Katny 19 Kwi 2017 09:19 2241 2
  • #1 19 Kwi 2017 09:19
    Wieslaw Katny
    Poziom 2  

Cześć Wszystkim - Renault Master 2005 radyjko śmigało bez problemu, zimą mróz w nocy ścisnął i zamarł akumulator, radyjko się rozkodowało, wprowadziłem kod. Spod kierownicy (3356) no i cyrk - po włączeniu radia radio jest wyłączone, osobny wyświetlacz ciemny, przełącznik pod kierownicą nie działa, wyłączam radio i po chwili gra, wyświetlacz ciemny - wyłączony pod kierownicą nie działa, stacje na radiu mogę zmieniać, głos regulować, a wyświetlacz ciemny - radio wyłączone - po włączeniu milknie a na wyświetlaczu pojawia się choinka. Odłączyłem akumulator (2 godziny) i już mnie nie wpuściło na tryb kod. Świeci się tylko choinka czyli wszystko cały czas, tylko reaguje na włączone światła zmieniając obrazek na uboższy, załączam dwie fotki. Obczytałem trochę internet i nie natrafiłem na instrukcję, która by mi pomogła.
    Może któryś z kolegów zna tryb postępowania krok po kroku z tą " maszynką"☺??

0 2
  • #2 19 Kwi 2017 16:09
    tolo
    Poziom 33  

Bardzo możliwe, że posypał się eeprom. Bez specjalistycznego sprzętu nie da się tego naprawić.

0
  • #3 20 Kwi 2017 15:26
    Wieslaw Katny
    Poziom 2  

To mnie pocieszyłeś:) dzisiaj pół dnia stał z odłączonym aku i jast to samo..
    Dzięki bardzo za odzew:)

Dodano po 18 [godziny] 14 [minuty]:

Znalazłem świetne rozwiązanie tematu -
    pełne kompendium wiedzy sama merytoryka polecam radyjko działa zapłon włączony przeszło 35 minut z włączonym radiem i zrobiłem test przyciskami 5 i 2 jak w filmiku, super 😊😊😊😊 https://youtu.be/dNNEeZM8w0c

0