Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - uszkodzony rejestr, nie da się uruchomić komputera

19 Kwi 2017 14:38 1821 6
  • Poziom 7  
    Szanowni Państwo,
    zmagam się po raz drugi z uszkodzonym rejestrem, jednakże tym razem potrzebuje fachowej pomocy.

Pokrótce opisze problem z którym sobie poradziłem:
    Miałem problem z uszkodzonym profilem użytkownika, postąpiłem zgodnie z instrukcją stąd; https://support.microsoft.com/pl-pl/help/9472...rofile-service-failed-the-logon-error-message. Mój profil użytkownika (uprawnienia administratora, tylko jeden na komputerze) dało się uruchomić po którymś z rzędu restarcie nawet bez trybu awaryjnego. Bez problemu edytowałem rejestr, uruchomilem jeszcze wbudowany automatyczny program naprawczy i komputer wystartował i działał bez problemu przez kilka dni.

Potem niestety problem wrócił, upatruje winy w dość ordynarnie używanym call of duty 4, którego nie instalowalem tylko zrzucilem w calosc z pendriva i prawdopodobnie szybkie zamkniecie koputera zaraz po wylaczeniu tej gierki powoduje takie anomalie ale mniejsza z tym.

Właściwy problem:
    Komputer z windowsem 7 zaladowal profil tymczasowy. Chcialem skorzystać z https://support.microsoft.com/pl-pl/help/9472...rofile-service-failed-the-logon-error-message jednakze, nie mialem dostepu do swojego profilu i rejestr nie pozwalał się edytować (zmienić rozszerzenia) z poziomu profilu tymczasowego.
    Próbowalem użyć, wbudownej automatycznej naprawy (błąd nie da się), próbowałem przywrócic do poprzedniego punktu (też się nie da).
    Po którymś kolejnym restarcie nie załadował się ladny profil tymczasowy, tylko jakiś dziwny szary bez możliwosci zrobienia w zasadzie czegokolwiek. Po kolejnym restarcie i uruchomieniu (na probe) w trybie awaryjnym komputer nie wstał i wyswietlił niebieski ekran z informacja: "a problem has been detected and windows has been shutdown to prevent damage to your computer ..."
    od tego czasu automatycznie restartuje się na ładowaniu systemu.
    Próbowałem różnych rzeczy:
    - tryb awaryjny (wszystkie) - komputer nie uruchamia się
    - przywracanie systemu - wystapil blad przywracania systemu 0x800705aa
    - po wybraniu f8 ustawiłem ze ma się nie restartować przy ladowaniu systemu z powodu błedu a i tak się restartuje
    - kopii zapasowej oczywiscie nie mam
    - automatyczne naprawianie systemu - nie działa - jedyne co pokazał to ze uszkodzony jest rejestr co zresztą wiedziałem.
    - sprawdzanie dysku - wszystko ok

Wszystkie instrukcje naprawiania systemu, rejestru, problemów z profilem itd opierają się o włącz profil odpal "wyszukaj" albo konsole i działaj, niestety nie jestem wstanie w ogole wejść na swój profil. Komputer stacjonarny, system jest nie oryginalny , działał bez problemu od roku (problemy sie zaczeły od tego coda4).
    Co mam z tym zrobić, jak się za to zabrać?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Wbudowanym narzędziem windowsa (nie mam zadnego innego) w trybie standardowym i dokładnym oraz tym wbudowanym sprawdzaniem pamięci tymczasowej. Domyslam się ze zero błedów bo skanowanie trwało dłuzszy czas i musialem wyjsc z domu, gdy wrocilem bylo po.

Sprawdzilem ram jeszcze fizycznie wypinając kości parami (mam 4 x2 gb) i dalej nie działa.
    jestem na 99% pewny ze to nie jest wina sprzętu a systemu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator - Komputery Serwis
    Bogdan K napisał:
    Czym i jak sprawdziłeś dysk twardy

Silver400 napisał:
    Wbudowanym narzędziem windowsa

Do sprawdzenia stanu dysku możesz użyć bootowalnego MHDD =>
    http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.iso
    Silver400 napisał:
    Sprawdzilem ram jeszcze fizycznie wypinając kości parami (mam 4 x2 gb) i dalej nie działa.

To nic nie daje.
    Kości pamięci należy sprawdzić bootowalnym Memtest'em (po 3 przejścia programu dla każdej kości z osobna) =>
    http://www.memtest.org/

Reasumując:
    - użyj programów diagnostycznych które zamieściłem w linkach
    - z MHDD zamieść SMART dysku
    - z Memtest zamieść zdjęcia po skanowaniu każdej kości z osobna

Trzeba wykluczyć problem sprzętowy.
  • Poziom 7  
    Generalnie było dokladnie tak jak pisałem.
    Sprzętowo wszystko ok.
    System ostatecznie postawiłem na nowo z cudem zdobytej płyty i skopiowałem profil.
    Podsumowując na tego typu przypadłości polecam postawić na nowo system i nie marnować czasu na sprawdzanie nie wiadomo czego.
  • Spec od komputerów
    Posdumowując to nie należy grzebać w windowsie bez zrobionego wcześniej obrazu partycji systemowej ze sprawnym windowsem. Przywracanie sprawnego systemu z takiego obrazu zajmuje wielokrotnie mniej czasu niż nowa instalacja i konfiguracja.
    Praca na windowsie bez obrazu partycji systemowej jest ryzykowna bo nie od dziś wiadomo że jest to system bardzo nietabilny i potrafi się uszkodzić z byle powodu.
    Pozdrawiam