Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka z napędem 3.75 GoOn - Bieg wolny "żółw" - brak reakcji

19 Kwi 2017 19:00 1629 9
  • Poziom 18  
    Problem mam w kosiarce, wszystko ładnie pięknie, ale po zjechaniu dźwignią biegu z zająca na żółw kosiarka nadal jedzie na max obrotach a chyba powinna zwolnić?
    Z boku od str. zbiornika paliwa jest sprężynka, jakby bardzo luźna, powinna być wręcz wybrzuszona a nie napięta?
  • Specjalista Automatyk
    Prawdopodobnie nie wraca ramię zwiększenia obrotów.
    Sprawdź bez odpalania czy wszystkie elementy układu gaźnika wracają , wychylają sie prawidłowo podczas ruchu manetką gazu.
  • Poziom 18  
    daro31ie napisał:
    Prawdopodobnie nie wraca ramię zwiększenia obrotów.
    Sprawdź bez odpalania czy wszystkie elementy układu gaźnika wracają , wychylają sie prawidłowo podczas ruchu manetką gazu.

Kosiarka była w serwisie gaźnik był czyszczony z rdzy wszystko wraca w nim bo gdy manetkę dam zaraz za żółwika w dół to schodzi z obrotów i na STOP gaśnie.
    Ta sprężyna jakaś podejrzana jak dla mnie nie reaguje na nic a po coś chyba jest, nie wisi tak dla ozdoby.
  • Poziom 34  
    comandos21 napisał:
    Kosiarka byla w serwisie gaźnik był czyszczony z rdzy wszystko wraca w nim bo gdy manetkę dam zaraz za żółwika w dół to schodzi z obrotów i na STOP gaśnie.

To po "serwisowaniu" tak się porobiło? Jeżeli tak, to nie zastanawiać się tylko reklamować, niech naprawiają to co "zaserwisowali".
  • Poziom 18  
    Rozumiem, że na żółwiku kosiarka powinna sobie wolniutenko jechać do przodu tak?
  • Poziom 34  
    comandos21 napisał:
    Rozumiem, że na żółwiku kosiarka powinna sobie wolniutenko jechać do przodu tak?

Tam jest chyba tak że ten zając - żółwik to jest linka gazu, którą zwiększamy - zmniejszamy obroty silnika. I w związku z tym również i szybkość poruszania się kosiarki, przekładnia napędowa jest tam jednobiegowa (chyba). Tak było w mojej starej Husqvarnie, tylko że w niej silnik był o większej mocy.
  • Poziom 18  
    Czyli powinna odczuwalnie zwolnić?
    Wg. mnie jedzie tak samo szybko a poniżej żółwika na znaczku STOP się wyłącza.
  • Poziom 34  
    comandos21 napisał:

Napęd w tej kosiarce to jak masz załączany? Jest do tego jakaś osobna dźwignia, jakieś sprzęgło czy coś podobne? A gdy "ruszasz" tą dźwignią żółwik - zając (na "luzie", kosiarka odpalona i stoi w miejscu, tylko silnik pracuje, napęd nie włączony) to silnik zmienia obroty czy nie?
  • Poziom 18  
    wojtek1234321 napisał:
    comandos21 napisał:

Napęd w tej kosiarce to jak masz załączany? Jest do tego jakaś osobna dźwignia, jakieś sprzęgło czy coś podobne? A gdy "ruszasz" tą dźwignią żółwik - zając (na "luzie", kosiarka odpalona i stoi w miejscu, tylko silnik pracuje, napęd nie włączony) to silnik zmienia obroty czy nie?

Napęd włącza sie sprzęgłem-dźwignią na rączce.
    Aby uruchomić daje się manetkę wyżej niż królik, trzyma się sprzęgło i szarpakiem ciągnie. Kosiarka chodzi tak trochę wtedy nie równo ale po chwili trzeba dać na króliczka i obroty są równe aż po sam dół w stronę żółwika.

Jak napęd mam wył. Obroty są równe.